Zahraničí

Putin měl zkolabovat. Potřeboval okamžitou lékařskou pomoc

Putin měl zkolabovat. Potřeboval okamžitou lékařskou pomoc
Ruský prezident Vladimir Putin | Zdroj: Profimedia

Zdravotní stav Vladimira Putina nevypadá dobře. Tento týden údajně potřeboval naléhavou lékařskou pomoc poté, co ho přepadla náhlá nevolnost. Právě to by mělo být důvodem, proč lékaři ruskému prezidentovi doporučili nevystupovat na veřejných akcích.

Když prezidentův mluvčí Dmitrij Peskov tento týden oznámil, že každoroční maratón otázek a odpovědí s Vladimirem Putinem se odkládá (psali jsme o tom ZDE), vyrojily se spekulace, že důvodem mohou být jeho obavy z dotazů na válku nebo nepříznivý zdravotní stav. Podle anonymního telegramového kanálu Generál SVR, který přináší těžko ověřitelné informace ze zákulisí Kremlu, je druhá varianta správná.

"Odložení živého vysílání s prezidentem na neurčito bylo způsobeno jeho nestabilním zdravotním stavem. Ještě před týdnem se prezident chystal odpovídat na otázky ruských občanů. Lékaři mu však doporučili, aby v nejbližší době vynechal dlouhá vystoupení na veřejnosti. Posledním argumentem, který ho přesvědčil, byl incident po nedávném setkání s představiteli vojenského sektoru, které trvalo hodinu a půl," uvedl autor kanálu.

Související obsah

​"Po schůzce Putin pocítil prudkou nevolnost, slabost a závrať, když se snažil vstát od stolu," doplnil s tím, že ruský prezident potřeboval okamžitou lékařskou pomoc. Vzhledem k tomu, že Kreml zdravotní potíže Vladimira Putina tají, není možné tuto informaci oficiálně ověřit.

Odložení akce ale bylo oznámeno samotným Kremlem. "Přímé spojení se tento měsíc nemůže odehrát," prohlásil Peskov. Náhradní termín ale zatím neurčili. Není jasné, zda se maratón letos vůbec uskuteční.

Zpráva o Putinově kolapsu přichází po měsících spekulací o jeho zdravotním stavu v reakci na záběry, které zachycují jeho třesoucí se ruce a neohrabanou chůzi. Ministr zahraničí Sergej Lavrov na konci května prohlásil, že infomace o zhoršujícím se zdraví ruské hlavy státu jsou pouze fámy.

V polovině května se hovořilo o tom, že Putin musí na operaci kvůli rakovině. Vládnout za něj měl dočasně jeho dvojník:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz