Experti na cestách

Je to blízko a ceny nízko. Oblíbená letní destinace Čechů pořád může překvapit

Hlavní letní sezóna se naplno rozjíždí. Ceny v některých Čechy oblíbených letoviscích stoupají, to se sice týká i Bulharska, je tam ale stále o poznání levněji než třeba v Turecku. V pořadu Experti na cestách zjistíte, proč se vydat právě do Bulharska na dovolenou.

Letoviska u Černého moře procházejí postupně rekonstrukcí, a tím se zvyšuje úroveň poskytovaných služeb. "Bulharsko turisty hlavně překvapí. Země totiž masivně investovala do cestovního ruchu a infrastruktury, hotelů a zábavy," láká provozní ředitel CK Blue Style Ondřej Rušikvas. 

Podle něj jde v současnosti o moderní turistickou destinaci, která je navíc pro Čechy velmi blízko. "Bulharsko už není zdaleka takové, jak ho znali naši rodiče. Cesta je krátká, létá se tam zhruba dvě hodiny," doplnil provozní ředitel CK Blue Style.

Bulharsko je pro Čechy také cenově atraktivní. "Také je levnější než ostatní destinace. Průměrná cena je tam příznivější než třeba v Řecku nebo Turecku. Poměr cena a výkon je atraktivní, přestože se často jedná o nové hotely. Navíc jsou příznivé i lokální ceny produktů," řekl Rušikvas.

Související obsah

​Podle něj je také toto letovisko vhodné pro různé skupiny cestovatelů. "Jsou tam moderní akvaparky, historické památky a pro mladé se najde vyžití i v noci. Pro rodiny s dětmi jsou krásné písčité pláže s pozvolným vstupem do moře, kdo si chce užít spíš klid, může se vydat na různé výlety po památkách či ochutnat tamní gastronomii. A bulharská letoviska jsou také ideálním místem pro bujaré večírky, což ocení hlavně mladí cestovatelé," doplnil Rušikvas.

Pro cestu do Bulharska nemusíte mít pas, Čechům tam stačí občanský průkaz. Navíc se podle Rušikvase v Bulharsku na mnoha místech domluvíte i česky, takže se nemusíte obávat jazykové bariéry.

Mezi významná letoviska patří třeba Albena, která je vzdálená zhruba 30 kilometrů od třetího největšího města Varny. "Najdete tam dlouhou pláž, kterou pokrývá jemný zlatavý písek a je tu pozvolný vstup do moře. V městečku jsou obchody, restaurace a kavárny. Je tam kolonáda, kde lze navštívit lázně s léčivými minerálními prameny. Albena je zároveň vyhlášeným centrem sportu," uzavírá Rušikvas.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz