Zajímavosti

Video souboje na život a na smrt: Střet medvědů končí velmi dramaticky

Příroda někdy dokáže být pořádně krutá, jak dokazují záběry pořízené na začátku června ve španělské autonomní oblasti Kastilie a Leónu. Pozorovatel divokých zvířat Claudio Velasco dokázal zachytit střet medvěda hnědého se samicí, která chránila ve skalách své mládě. Dramatický souboj končí jejich společným pádem ze skály a smrtí jedné z šelem.

Na sociálních sítích se ve velkém šíří záběry napínavého souboje dvou medvědů v přírodní rezervaci Montaña Palentina. Setkání více než dvousetkilogramového samce se samicí, která se ze všech sil snaží ubránit své mládě, sdílejí média po celém světě, včetně portálů New York Post nebo The Sun.

Dramatický souboj zveřejnily španělské úřady. Začínají příchodem samce k medvědí matce, která odhodlaně stojí na útesu a zakrývá své mládě tělem. Chvíli se "oťukávají", pak ale samec zaútočí a vrhne se medvědici po krku. Obě šelmy bojují na život a na smrt, když se najednou překulí a zřítí ze skály. Padají desítky metrů.

Související obsah

Oba medvědi končí po několika těžkých kotrmelcích a nárazech na úpatí skály. Samice se dokáže vyškrábat na nohy a je to právě ona, kdo nelítostný souboj nakonec vyhraje. Její protivník podle španělských úřadů pád sice přežil, jeho zranění ale byla natolik vážná, že jim nakonec podlehl. Jeho tělo našli při průzkumu oblasti o několik dní později.

Samce našli o několik dní později mrtvého:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz