Zajímavosti

Užijte si prázdniny s TV Nova! Program na léto přináší novinky i klasiku

Léto s Novou se rychle blíží. Hned první prázdninová sobota bude patřit nové zábavné show 2 na 1, ve které Ondřej Sokol a Aleš Háma prověří v nejrůznějších situacích Vojtu Dyka. Nova Fun pak od 11. července uvede každý všední den hranou reality show Praha – den & noc, jejíž účastníci bydlí spolu v pronajatém bytě v centru Prahy.

V průběhu celého léta se diváci také mohou těšit na televizní premiéry mnoha českých a zahraničních filmů i reprízy nejoblíbenějších titulů, jako například seriály Specialisté, Kriminálka Anděl, Policie Modrava nebo kultovní stálice Malý pitaval z velkého města, Comeback a Hospoda. Televize Nova uvede také detektivní seriál Šéfka.

2 na 1

2 na 1 je název nové zábavné talk show pro celou rodinu, ve které si dva moderátoři Aleš Háma a Ondřej Sokol vezmou na paškál herce a zpěváka Vojtu Dyka, jenž musí absolvovat sérii nejrůznějších úkolů, zkoušek a výzev, které ho dostanou do řady nestandardních situací.

"Tím, že o Vojtovi vím hodně věcí, bylo z čeho vycházet a v mnoha věcech jsme šli dost na jistotu. Když jsme natáčeli skryté kamery, měl jsem obrovský problém vydržet se nesmát, protože tam bylo velké množství neskutečně zábavných momentů," vzpomíná na natáčení Háma. Jak Dyk obstál, uvidí diváci TV Nova poprvé v sobotu 2. července ve 20:20.

Praha – den & noc

V červenci startuje také unikátní formát hrané reality show Praha – den & noc. Diváci ho budou moct sledovat od pondělí 11. července na Nova Fun každý všední den ve 21:40 a o týden dříve na Voyo. Všichni účastníci jsou neherci a vše, co diváci uvidí, se odehrává v reálném prostředí Prahy podle zjednodušeného scénáře, který nastiňuje jen základní dějové linky. Konkrétní dialogy a interakce jsou již výhradně na samotných aktérech.

Související obsah

​Šéfka

Úterní večery na Nově budou patřit desetidílné kriminální sérii Šéfka, jež kromě osobních příběhů hlavních postav divákům nabídne i deset uzavřených a velmi silných případů vražd s překvapivým rozuzlením. "Major Karla Langerová je vedoucím na oddělení vražd. Řeší ty nejtěžší případy. Má za sebou tým dvou kapitánů, mužů. Vedle nich řeší případ svého mrtvého muže, který pro ni zůstává i přesto, že od smrti uplynulo několik let, stále otevřený," popisuje svou postavu herečka Kateřina Winterová.

Kriminální klasika

Kromě Šéfky se diváci Novy během prázdnin dočkají i řady dlouhodobě oblíbených seriálů: Specialisté, Policie Modrava a Kriminálka Anděl. Na televizní obrazovky se vrátí i poctivá česká detektivka, 15dílný seriál Malý pitaval z velkého města. "Podle mě je to dobrá kriminálka a mnoho skutečných policajtů mi říkalo, že z podobných seriálů se Pitaval realitě blíží nejvíc," říká Jiří Krampol.

Související obsah

​"Když jsem jezdíval okolo Národního divadla, kde pravidelně postávala hlídka, několikrát jsem zastavil, stáhl okýnko a zeptal se, zda se něco děje. Oni se většinou tak lekli, že zasalutovali a řekli mi, že vše je naprosto v pořádku," doplňuje vtipnou historku Pavel Zedníček.

Zábava

V letním programu televize Nova jsou i další televizní legendy. Podvečery budou patřit reprízám oblíbené vědomostní soutěže Na lovu a seriálu Hospoda. Na obrazovky se vrátí i sitcom Comeback v čele s Ozzákem a bývalým zpěvákem Tomášem Pacovským. "Mám na dobu natáčení krásné vzpomínky. Byla to výjimečná práce. Přiznám se, že mi velmi chybí humor Comebacku i ten tvůrčí způsob práce a lidi. Je mi bez Comebacku smutno," přiznává představitel Lexy Matouš Ruml.

Související obsah

České i zahraniční trháky

Nova i Nova Cinema nabídnou bohatou přehlídku českých i zahraničních filmů. Diváci se mohou těšit na komedie Věčně tvá nevěrná s Lenkou Vlasákovou, Vilmou Cibulkovou a Sašou Rašilovem v hlavních rolích, Ubal a zmiz s Matoušem Rumlem a Jankem Gregorem v rolích kamarádů pěstujících marihuanu.

Ze zahraničních hitů vás můžou zaujmout třeba snímky John Wick 3, Dívka ve vlaku, Batman začíná, Aquaman, oba díly filmů Sex ve městě se čtyřmi přítelkyněmi z Manhattanu, sérii akčních thrillerů s hlavním hrdinou Jasonem Bournem, kterého ztvárnil Matt Damon, a sérii sedmi bláznivých komedií Policejní akademie.

Pro děti

Nedělní rána a dopoledne budou na Nově patřit dětem, které se mohou těšit na oblíbené pohádky Zdeňka Trošky Z pekla štěstí a Princezna ze mlejna. Nejmenším bude patřit i páteční hlavní vysílací čas kanálu Nova Cinema, kde uvidí snímky Pokémon: Detektiv Pikachu, Tajný život mazlíčků, Legenda o sovích strážcích nebo oba díly animáků Happy Feet. První díl o tučňákovi získal Oscara jako nejlepší animovaný film a zpěvák Prince k němu napsal píseň The Song of the Heart, za kterou obdržel Zlatý glóbus.

Specializované stanice TV Nova

Na stanici Nova Action budou i v létě pokračovat premiérové díly oblíbených reality show Bratři v dieselu, Dannyho auťáky, Mistři renovací, Američtí sběratelé, Strážci hranic: Austrálie a Záchranáři severských silnic. O svou dávku napětí nepřijdou ani fanoušci seriálu Námořní vyšetřovací služba: New Orleans a pokračovat bude i Válka stěhováků.

Související obsah

Nedělní večery pak budou patřit filmovým hitům. Na Nova Lady první týden v červenci startuje zbrusu nový romantický seriál Láska a nenávist Istanbulu a v premiérovém uvedení poběží i seriál z nemocničního prostředí Nemocnice Hope.

​Na Nova Fun si i během léta přijdou na své především fanoušci sitcomů. Pokračovat totiž budou populární stálice jako Teorie velkého třesku, Přátelé, Dva a půl chlapa, Krok za krokem, Will a Grace nebo 2 $ocky, které od 20. července vystřídá ve stejném programovém slotu sitcom Máma.

Začátkem července bude také startovat oblíbený animák pro dospělé Americký táta. Reprízy oblíbených seriálů přinese i Nova Gold. Diváci uvidí Policii Chicago nebo Sanitku, ale také oblíbené krimi lahůdky, jako jsou Mentalista, Můj přítel Monk, Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti, Lovci zločinců, Myšlenky zločince nebo Beze stopy.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz