Zahraničí

Putin je na drogách, tvrdí expert. Mají to dokazovat záběry z jeho projevu

Ruský prezident Vladimir Putin v pátek promluvil na ekonomickém fóru v Petrohradu. Při projevu se pohupoval a přidržoval stolu. V posledních týdnech se spekuluje o jeho zdraví, podle profesora medicíny je na steroidech.

Spekulace o Putinově zdraví se v posledních týdnech šíří médii. Mluvilo se o různých rakovinách, demenci i Parkinsonově chorobě. Při pátečním projevu tyto spekulace ještě přiživil. Několikrát se pohupoval a držel pódia. Toto všechno podle portálu Express dělal, aby zůstal stát rovně.

Agenti z aliance zpravodajských služeb Pět očí zahrnující Austrálii, Kanadu, Nový Zéland, Spojené království a Spojené státy americké mají ale informace z Kremlu, které značí jinou příčinu. Ruský prezident se prý často divně chová z psychologických důvodů, uvedl deník Daily Mirror.

Psychologické důvody jsou podle nich i za únorovým zahájením války na Ukrajině. Putin totiž údajně užívá dlouhodobě steroidy. Ty v něm nyní vyvolávají bezdůvodný vztek. "Slýcháme o všech věcech, které o něm lidé říkají, jakože například rychle ztrácí nervy a je velmi frustrovaný, takže myslím, že jasně je na anabolických steroidech," myslí si profesor medicíny Angus Dalgleish.

Související obsah

"Měl velké problémy s bolestí zad, takže pravděpodobně bere opiáty, z těch můžete být velmi hloupí a agresivní," prohlásil Dalgleish o dalších drogách, které Putin podle něj užívá. "Jeho chování ale určitě ovlivňuje jeho rozhodování," je si jistý. Někteří další experti si podle deníku Daily Mirror všimli, že obličej Putina vypadá nafouknutě, což může být vedlejší účinek užívání steroidů. Myslí si to i David Owen, který byl dříve ministrem zahraničí Spojeného království. Řekl to stanici LBC.

"Myslím si ale, že jeden pevný důkaz, který často vídáme, je třes rukou a myslím, že se jedná o degenerativní onemocnění, jako je Parkinsonova choroba," řekl už dříve o Putinově zdraví Dalgleish. "Tyhle věci jsou málokdy jasné, ale vsadil bych si na to, že má Parkinsona," dodal. Kreml jakékoli spekulace o zdravotním stavu ruského prezidenta odmítá.

Související obsah

Speciální vojenskou operaci jsme museli zahájit, řekl Putin

Agresivní rétoriky se Putin držel i při svém pátečním proslovu. Obhajoval při něm například únorovou invazi na Ukrajinu.

"Při této situaci a při vzniklých rizicích a hrozbách bylo zahájení speciální vojenské operace vynuceno," prohlásil ruský prezident. "Šlo o rozhodnutí svrchované země, na které máme jasné právo. Na základě Charty OSN můžeme chránit svou bezpečnost," dodal.

Kritizoval také EU a USA. "Jejich ekonomický blitzkrieg neměl šanci uspět," řekl o sankcích. Tvrdí, že ztráty EU po sankcích mohou přesáhnout 400 miliard dolarů. Zároveň podle něj skončila dominance USA ve světě. "Nezáleží, že se pokouší ji zachovat a zakonzervovat jakýmikoli prostředky," uvedl. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz