Zahraničí

"Šťastný Den otců!" křičeli na Bidena lidé. Prezident se zřítil z kola

Americký prezident Joe Biden (79) v sobotu pořádně vyděsil své příznivce. Během projížďky poblíž domu v Rehoboth Beach v Delaware, kde s manželkou oslavovali safírovou svatbu, spadl z kola. "Jsem v pořádku," ubezpečoval hned všechny přítomné šéf Bílého domu.

Jill Bidenová je manželkou současného amerického prezidenta už 35 let, o víkendu pár v Delaware oslavoval safírovou svatbu. Při této příležitosti vzal šéf Bílého domu svou polovičku na cyklovýlet.

Zhruba v půl desáté ráno narazil ve státním parku Gordon's Pond na dav svých příznivců, které chtěl pozdravit. V jednu chvíli na prezidenta křičeli "Šťastný Den otců", vzápětí ale zalapali po dechu, informuje britský Daily Mail.

Šéf Bílého domu spadl z kola. Za pomoci ochranky rychle vyskočil na nohy a začal všechny ujišťovat, že je v pořádku a cítí se dobře. Novinářům se svěřil, že měl problém vyvléknout nohy z pedálů, proto se z kola zřítil. "Prezident po incidentu nepotřeboval navštívit lékaře," uvedl k incidentu Bílý dům.

Související obsah

​Bidenovi je 79 let, a je tak nejstarším prezidentem Spojených států amerických. Jak upozornil The New York Post, během 16 měsíců působení ve funkci šéf Bílého domu úplně nebo téměř upadl už několikrát. Opakovaně zakopává na schodech Air Force One, naposledy 8. června, když mířil z Washingtonu na rozhovor s televizním moderátorem Jimmym Kimmelem. V prosinci 2020 si zlomil nohu, když zakopl v koupelně.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz