Zahraničí

Slavná ruská kapela utekla do USA. Je proti válce na Ukrajině

Slavná ruská kapela utekla do USA. Je proti válce na Ukrajině
Skupina Little Big Zdroj: Se souhlasem EBU/C1R

Členové ruské hudební skupiny Little Big se přestěhovali ze své rodné země do amerického města Los Angeles. Kapela v prohlášení odsoudila ruskou invazi na Ukrajinu.

Nedávno zveřejněný videoklip k písni Generation Cancellation obsahuje několik záběrů, ve kterých tvůrci kritizují válku. Samotní členové kapely mají na sobě ve videu nápisy No War (ne válce). V textu písně se poté ptají: "Zemřít, nebo odejít? Nemáme na výběr."

"Zbožňujeme naši zemi, ale naprosto nesouhlasíme s válkou na Ukrajině a jsme tak znechuceni ruskou propagandou. Rozhodli jsme se všeho nechat a opustit Rusko," řekl frontman skupiny Ilja Prusikin v prohlášení. Další členové reagovali na svých profilech na sociální síti Instagram.

Související obsah

Skupina Little Big byla založena v roce 2013 v Petrohradu. Jejich parodické videoklipy jsou úspěšné po celém světě –⁠ nejsledovanějším z nich je Skibidi, který vidělo dodnes přes 618 milionů lidí. V písni LollyBomb už dříve kritizovala vůdce KLDR Kim Čong-una.

V roce 2020 měla kapela reprezentovat Rusko v soutěži Eurovision v Nizozemsku. Kvůli koronavirovým omezením byl ale tento ročník zrušen. Letos bylo Rusko ze soutěže vyřazeno. Skupina Little Big vystupovala několikrát i v Česku.

Videoklip ke skladbě Generation Cancellation:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz