Zahraničí

Na Putina se prý chystají tři rivalové. Zabijí ho kladivem, tvrdí bývalý agent

Na Putina se prý chystají tři rivalové. Zabijí ho kladivem, tvrdí bývalý agent
Ruský prezident Vladimir Putin Zdroj: Profimedia

Po čtyřech měsících války na Ukrajině se objevují teorie o možném atentátu na ruského prezidenta Vladimira Putina. Ten podle bývalého šéfa moskevské pobočky CIA Daniela Hoffmana přijde ve chvíli, kdy s ním budou jeho nejbližší spolupracovníci nespokojení. Sledovat by podle něj měl tři lidi.

"Nikdo se nebude ptát: 'Hej, Vladimire, nechtěl bys odejít?' Ne. Dostane zku***ným kladivem do hlavy a bude mrtvý. Nebo nastane čas, aby se vydal do sanatoria," řekl o možném atentátu Hoffman pro portál The Daily Beast. Dojde k němu podle něj ve chvíli, kdy jeho spolupracovníci nebudou spokojení se svou situací či začnou mít obavy z vývoje války. 

Pozor by si Putin podle Hoffmana měl dávat hlavně na tři své blízké spojence. Usilovat o jeho život prý můžou generální tajemník Bezpečnostní rady Ruské federace Nikolaj Patrušev, ředitel ruské tajné služby FSB Alexandr Bortnikov či ministr obrany Sergej Šojgu.

Bývalý důstojník CIA Ronald Marks si ale myslí, že Putin je prozatím v bezpečí. "Myslím, že je v pohodě, dokud budou na jeho straně silovici," prohlásil. Silovici je označení pro členy elitních bezpečnostních složek. "Zatím odvedl dobrou práci ve zbavování se těch, kteří nejsou na jeho straně," dodal.

Související obsah

To vše se ale podle něj může změnit ve chvíli, kdy se na životech tamních obyvatel začnou promítat sankce. "Je to země, která vybuchne, bude to ale trvat dlouho. Až uvidíte explozi, bude se týkat ekonomiky. Ve chvíli, kdy nebudou mít přístup k jídlu, jakmile to bude takhle tvrdé, pak uvidíte v ulicích lidi," sdělil Marks. V tu chvíli se proti Putinovi prý bezpečnostní elity obrátí.

Rusko nyní podle šéfa Sberbank Hermana Grefa míří k desetileté recesi. Někteří Rusové už tedy chtějí návrat života před válkou, uvedl deník The Washington Post. Putin ale pravděpodobně ve válce nepoleví. "Rusko teď získává území a nevycouvá. Nikdo nevycouvá ve chvíli, kdy vyhrává," sdělil Marks. 

Související obsah

Pokud se takzvaní silovici rozhodnou Putina zbavit, bude to podle Hoffmana rychlé. "Budou to strašně moc tajit, aby si je Putin nenašel a nezabil je jako první," uvedl. "Stane se to strašně náhle a bude mrtvý," doplnil.

Putin se momentálně podle Hoffmana snaží zabít opozičního lídra Alexeje Navalného. "Musí totiž ukázat, že je nemilosrdný chlap. Kdyby nebyl, jeho chlapi by se ho zbavili," upozornil.

Ukrajinská rozvědka podle deníku The Sun věří, že se Putina v Kremlu brzy zbaví. Jeho nástupcem se podle ní má stát šéf FSB Bortnikov.

Putin na nedávno zveřejněném videu nezvládal třes, přiživil tak spekulace o svém zdraví:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz