Krimi

Muž, který měl zastřelit pracovnici úřadu práce, je před soudem. Hrozí mu doživotí

Pražský městský soud začal projednávat případ Jiřího Dvořáka, který loni zastřelil pracovnici úřadu práce. Podle vyšetřovatelů šlo o pomstu. Muž měl už dříve polít kyselinou ženu, která mu pronajímala byt. Státní zástupkyně navrhuje pro Dvořáka doživotní trest.

Jiří Dvořák je obžalovaný z vraždy, pokusu o vraždu a těžkého ublížení na zdraví. Loni v červnu měl 66letý muž přijít na úřad práce na pražských Vinohradech, kde vytáhl zbraň a zastřelil jednu ze zaměstnankyň. Ženě prý už dříve vyhrožoval, protože mu prý nepřiznala podporu v nezaměstnanosti. Dříve měl také zaútočit kyselinou sírovou na bývalou kolegyni.

Zabít se snažil i pronajímatelku bytu v Libni, ve kterém bydlel. Vadilo mu soudní rozhodnutí, podle nějž měl byt opustit. V bytě proto nastražil střelné zařízení, které nakonec zranilo zasahujícího policistu. Dvořák navíc byt zdemoloval a zdi počmáral hákovými kříži.

Související obsah

Policie Jiřího Dvořáka zadržela pár hodin po vraždě úřednice. Při výslechu se ke všem činům přiznal a uvedl, že plánoval útočit i na další lidi, se kterými měl v posledních letech spor. Žalobkyně chce pro Dvořáka nejtvrdší trest doživotí. Státní zástupkyně navrhla uzavřít dohodu o vinně a trestu, kterou Dvořák odmítl s tím, že je nevinný.

kdu, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz