Zahraničí

V Chorvatsku si letos za služby a atrakce připlatíte. Reportérka TV Nova zjišťovala ceny

Štáb TV Nova je už pět dní na cestách po Chorvatsku. A pondělí strávil na pláži ostrova Pag, kde zkoumal ceny za služby a atrakce. Za co všechno musíte u moře zaplatit a co je naopak zdarma, zjišťovala reportérka Petra Staňová.

Na ostrově Pag najdete třináct vyhlášených pláží. Štáb TV Nova si vybral tu s největším počtem atrakcí pro děti i dospělé, která nadchne i kombinací písku a oblázků.

Za dvě lehátka a slunečník na celý den zaplatíte 150 kun, tedy necelou pětistovku. Natáhnout se ale klidně dá i na vlastní dece a ušetřené peníze tak můžete investovat do zábavných atrakcí, které v Chorvatsku najdete téměř v každém letovisku.

Související obsah

Nejlevnější atrakcí je na pláži šlapadlo. Za hodinový pronájem zaplatíte 25 kun, což je lehce přes osmdesát korun. Pokud chcete zažít víc adrenalinu, vyzkoušejte nafukovací překážkovou dráhu na vodě. Hodina řádění vás vyjde na 70 kun, ale je to tak vysilující, že víc stejně nevydržíte.

Zatímco ceny lehátek a slunečníků zůstaly oproti loňsku stejné, zdražování se kvůli rostoucím cenám pohonných hmot dotklo motorových sportů, za které si připlatíte zhruba o 50 korun.

Související obsah

"Když půjdeme ke sčítání cen za celodenní aktivity pro dva lidi, tak nás to vyšlo na 365 kun, tedy přibližně na 1 200 korun českých. Je to mírné zdražení oproti loňskému roku, ale rozhodně to stálo za to," řekla reportérka TV Nova Petra Staňová.

Sprchy, převlékárny a toalety byly na pláži zdarma a jídlo měl štáb s sebou, takže další výdaje za služby už neměl. A navíc si dost legrace užil i na neplacených atrakcích.

luk, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz