Zahraničí

Chorvatsko přiznává: Čeká nás masakr. Letos tu bude hlava na hlavě

Chorvatsko přiznává: Čeká nás masakr. Letos tu bude hlava na hlavě
Ilustrační snímek Zdroj: Profimedia

Oblíbená dovolenková destinace směřuje k rekordní sezoně. Do Chorvatska totiž opět míří turisté, kteří v zemi v období pandemie koronaviru chyběli. Jejich počty se už teď téměř blíží těm před vypuknutím epidemie.

Chorvatsko se připravuje na rekordní letní sezonu. Oproti loňskému roku se totiž počet turistů v období od začátku roku do poloviny června zvýšil o více než sto procent. Téměř se tak rovná hodnotám, které byly před pandemií koronaviru.

"Údaje související s cestovním ruchem a dopravou jsou povzbudivé, řekl bych, že směřujeme k nové rekordní sezoně chorvatského cestovního ruchu," řekl podle webu RTL.hr chorvatský premiér Andrej Plenković.

Související obsah

Od začátku tohoto roku až dosud prý Chorvatsko eviduje bezmála pět milionů příjezdů a necelých 19 milionů noclehů. To je u příjezdů o 146 a u noclehů o 141 procent více než minulý rok.

Hodnoty se výrazně přibližují těm před pandemií. Oproti roku 2019 evidují v tom letošním o pouhých šest procent noclehů méně za stejné období. U příjezdů pak o 16 procent méně.

Související obsah

Dovolená v Chorvatsku se však turistům proti předchozím rokům prodraží. Lidé musejí počítat s tím, že si nejen v obchodech a restauracích připlatí, dráž je vyjde i ubytování.

Kvůli zvyšujícím se cenám pohonných hmot a nadcházející turistické sezoně se Chorvatsko rozhodlo zastropovat navíc ceny pohonných hmot na čerpacích stanicích mimo dálnice. Na těch však obchodníci mohou nechat současné ceny. Toto opatření by mělo platit v následujících dvou týdnech, uvedl deník DNEVNIK.hr.

Jaké novinky čekají na turisty při cestě do Chorvatska? Podívejte se na reportáž:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz