Zahraničí

Drama v moři: Dívku napadl žralok, hrdina se do něj pustil holýma rukama

Drama v moři: Dívku napadl žralok, hrdina se do něj pustil holýma rukama
Ilustrační fotografie Zdroj: Profimedia

Nezletilou dívku na Floridě nedaleko pláže napadl žralok a vážně ji zranil. Život jí zachránil její příbuzný, který se zachoval jako hrdina. Do žraloka se měl pustit holýma rukama a mlátil ho tak dlouho, dokud dívku nepustil. Mladá potápečka ale ještě zdaleka nemá vyhráno, do nemocnice byla přepravena v kritickém stavu.

Mladou dívku žralok napadl ve čtvrtek na severozápadě Floridy u Keaton Beach, kde v moři sbírala hřebenatky, informoval web ABC News s odkazem na místní policii. Nebýt statečného příbuzného, incident by měl zřejmě fatální následky.

"Člen rodiny údajně skočil do vody a žraloka bil, dokud se mladistvá nedostala na svobodu," uvedla policie. Svůj boj ale dívka ještě nevyhrála, ze setkání s žralokem si odnesla velmi těžká zranění, se kterými byla letecky přepravena do nemocnice v Tallahassee. Tamní nemocnice informovala, že je nezletilá pacientka v kritickém stavu.

Související obsah

​Policisté nevědí, který druh žraloka dívku napadl. Podle svědků byl veliký zhruba tři metry. Na východním pobřeží USA, včetně Mexického zálivu, žijí desítky druhů žraloků.

Florida patří mezi místa s nejčastějšími útoky žraloků na světě. V roce 2021 odborníci zaznamenali 73 incidentů s těmito dravci, z nichž 28 se odehrálo právě na Floridě. Podle pětiletého výzkumu se na tomto poloostrově každý rok uskuteční průměrně 25 žraločích útoků.

"Plavce a sběrače hřebenatek upozorňujeme, aby byli ostražití a dodržovali zásady bezpečnosti s odhledem na žraloky. Je třeba dodržovat následující pravidla. Nikdy neplavat o samotě, nevstupovat do vody v blízkosti rybářů, neplavat v blízkosti velkých hejn ryb a vyvarovat se nevyzpytatelných pohybů ve vodě," upozorňují floridští policisté.

Moře u amerického Long Islandu na začátku června vyplavilo obrovského žraloka:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz