Zahraničí

Hrozivé neštěstí: Dítě (7) vypadlo na Slovensku z okna, letělo ze šestého patra

Hrozivé neštěstí: Dítě (7) vypadlo na Slovensku z okna, letělo ze šestého patra
Ilustrační foto Zdroj: TV Nova

Teprve sedmileté dítě vypadlo ve slovenském Lučenci z okna v šestém patře. Opřelo se o síťku proti hmyzu, ta povolila a následoval pád z výšky 14,5 metru. Na chodníku ho zraněné našla jeho matka. Záchranáři ho převezli do nemocnice, je v kritickém stavu.

Z okna v šestém patře panelového domu v ulici Vajanského ve slovenském Lučenci vypadlo v pondělí odpoledne sedmileté dítě. Případem už se zabývá policie, informoval portál pluska.sk.

Podle policejní mluvčí Márie Faltániové si dítě mělo hrát ve svém pokojíčku, jeden z jeho rodičů mu však nevěnoval dostatečnou pozornost. "Nezletilý vylezl na okenní parapet, načež se uvolnila síťka proti hmyzu. Dítě vypadlo z výšky 14,5 metru a dopadlo na stříšku nad vchodem a odtud na dlažbu. Tam ho našla sedět jeho matka," popsala.

Související obsah

Pro dítě přijeli záchranáři, skončilo hospitalizované v banskobystrické nemocnici, uvedl list rimava.sk. Podle TV Markíza je jeho stav kritický, mělo by být v umělém spánku. "Policie v Lučenci zahájila v tomto případě trestní stíhání pro ublížení na zdraví," doplnila Faltániová.

Zásah potvrdila mluvčí záchranky Alena Krčková, podrobnosti ale neřekla. "Vzhledem k citlivosti případu a faktu, že jde o nezletilou osobu, více informací ke zdravotnickému zásahu ani ke zdravotnímu stavu dítěte poskytnout nemohu," vysvětlila mluvčí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz