Domácí

Začala sezona brigád. Někde si lze vydělat až 200 korun za hodinu

S letními prázdninami začala také sezona krátkodobých prací neboli brigád. Po celé republice se nabízejí stovky pracovních míst, o které je velký zájem. Zaměstnavatelé však upřednostňují spolehlivé brigádníky. Těm nejspolehlivějším jsou ochotni zaplatit až 200 korun na hodinu.

Letní brigáda může mít mnoho podob, od točení zmrzliny na koupališti až po asistování řediteli v mezinárodní firmě. Podle průzkumu, který realizoval řetězec KFC společně s agenturou Ipsos, potvrdila více než polovina respondentů ve věku 15 až 27 let, že bude v letošní sezoně hledat brigádu.

Nejčastěji mají mladí lidé zájem o manuální práce (29 procent), různé pozice v administrativě (24 procent) či ve službách a gastronomii (34 procent). Šest z deseti zájemců však není spokojeno s nabízenou výší výdělku. Pro zájemce však není rozhodující pouze výše výdělku, ale také přátelský kolektiv a volnost v plánování směn.

Související obsah

​"Zájem o brigády se liší v závislosti na lokalitě a pracovní náplni. Nabídka se přitom odvíjí dle aktuální potřeby napříč republikou. U stáží registrujeme zájem především z řad studentů, o brigády v provozu je kromě studentů poptávka také u pracujících, kteří shánějí další přivýdělek. Ohodnocení se pohybuje od 155 do 222 korun za hodinu a závisí na tom, zda se jedná například o brigádu ve skladu, prodejně či v centrále společnosti. Záleží i na konkrétní lokalitě," informoval mluvčí společnosti Lidl Tomáš Myler.

Ředitel komunikace obchodů Albert Jiří Mareček sdělil, že řetězec stále eviduje volná místa. V rámci letních brigád nabírá uchazeče především na pozici prodavače specialisty a pokladní. "Novým benefitem pro brigádníky je pak možnost častější výplaty v rámci měsíce, a to až třikrát za měsíc," doplnil Mareček. Brigádník v Brně si v Albertu vydělá 139 korun za hodinu, brigádník v Praze pak 148 korun za hodinu.

Související obsah

​"Brigádníky na dočasnou výpomoc v letních měsících jsme nabírali v průběhu května a června. Zájem o práci v našich obchodech byl velmi vysoký, proto máme většinu pozic na prázdniny obsazenou. Brigádníkům nabízíme finanční ohodnocení v závislosti na druhu vykonávané činnosti až do výše 145 korun za hodinu," nechala se slyšet manažerka korporátní komunikace řetězce Billa Dana Bratánková.

Agentura AC&C hledá lidi nad 18 let na výzkum veřejného mínění v Ústí nad Labem a v Českých Budějovicích. Za jeden vyplněný dotazník platí 150 korun. Datart v Liberci nabízí brigádníkům 120 korun na hodinu, firma Rengl za víkendový výlep plakátů v Českých Budějovicích 170 korun a ve Frýdku-Místku 180 korun na hodinu.

Související obsah

​Rozmanitou nabídku brigád má také Česká pošta. Za roznášení letáků v Ostravě nabízí 96 až 97 korun na hodinu, jako operátor logistiky ve Zlíně si brigádník na nočních směnách vydělá 117 až 130 korun za hodinu. Jako denní kurýr balíkových zásilek v Plzni pak 26 až 34 tisíc korun za měsíc.

U McDonald’s, jednoho z největších světových řetězců rychlého občerstvení, probíhá náborový proces téměř nepřetržitě v průběhu celého roku. "Naši franšízoví partneři, kteří provozují veškeré restaurace McDonald’s v ČR, nabízejí mzdu od 130 do 150 korun za hodinu u základní pozice v restauraci, a to v závislosti na regionu, ve kterém restauraci provozují," uvedl Rastislav Tesár, HR manažer pro McDonald’s CZ & SK.

Související obsah

​Pražská restaurace Zapomenutý čas nabízí za brigádnickou výpomoc ve všední dny v době obědů od 11 do 15 hodin 200 korun za hodinu. Velký zájem je také o brigády na zemědělských farmách. Například rodinná farma v Křížově pod Blaníkem platí brigádníkům za sběr bezu 100 až 150 korun na hodinu.

Zájem o brigády v letošním roce klesá. Podívejte se na reportáž TV Nova: 

pem, TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz