Cestujeme bezpečně

Praha se umístila na seznamu nejlepších měst světa. Kraluje mu Edinburgh

Praha se umístila na seznamu nejlepších měst světa. Kraluje mu Edinburgh
Památky UNESCO v České republice | Zdroj: Getty Images

Časopis Time Out každoročně žádá tisíce lidí, aby ohodnotily různé světové metropole. Cílem je vytvořit žebříček, který nabídne seznam nejzajímavějších míst, která stojí v roce 2022 za návštěvu. Letos zvítězil skotský Edinburgh, Praha se umístila na krásném šestém místě.

V rámci hodnocení měst se stanovuje Time Out Index, poslední dva roky se zaměřoval na zvládání pandemie, tentokrát se však pomyslně vrátil do "před covidové doby".

Soustředil se na faktory, o které koronavirus obyvatele připravil, ale znovu se do měst vrátily, jako jsou například noční život, nabídka restaurací, dobré pití, kultura, muzea a divadla. Dále hodnotil rozvinutou infrastrukturu a udržitelnost.

Související obsah

Na prvním místě se letos umístil Edinburgh, hlavní město Skotska. Metropole je známá svými uměleckými festivaly, rostoucí gastronomickou scénou a místní obyvatelé si pochvalovali také pěší dostupnost a příjemný inkluzivní pocit.

"Bylo úžasné vidět, jak moc se město rozvinulo od doby, kdy jsme zde vyrůstali jako děti. Je skvělé vidět, jak se mu dostává uznání, které si zaslouží," řekl CNN Travel tým o výhře Edinburghu v žebříčku.

Související obsah

Na šestém místě se umístila stověžatá Praha. Hlavní město České republiky bylo vyhodnocené dokonce jako třetí nejkrásnější město světa.

Kromě krásy zde čeká na návštěvníky ohromné množství galerií, kvalitní a cenově dostupné stravování, rozvinutá veřejná doprava, zároveň krásná příroda uprostřed města.

Pokud plánujete strávit svou dovolenou spíše ve městě, tento index ohodnotil místa, která nikoho rozhodně nezklamou. Turisté si užijí dobré pití, jídlo, a hlavně zábavu.

Související obsah

Top 10 nejlepších měst podle Time Out

  1. Edinburgh, Skotsko
  2. Chicago, USA
  3. Medellín, Kolumbie
  4. Glasgow, Skotsko
  5. Amsterdam, Nizozemsko
  6. Praha, Česká republika
  7. Marrákeš, Maroko
  8. Berlín, Německo
  9. Montreal, Kanada
  10. Kodaň, Dánsko

Podívejte se na opomíjená města v Evropě:

Kam vyrazit na Plzeňsku. Podívejte se na video:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz