Domácí

Poctiví lidé nevymřeli! Nálezce z Kladna vrátil peněženku s 90 tisíci

Poctiví lidé nevymřeli! Nálezce z Kladna vrátil peněženku s 90 tisíci
Ilustrační fotografie | Zdroj: Profimedia

Na pořádný problém si zadělal 36letý muž z Kladna. Ten ztratil peněženku, kde měl mimo jiné 90 tisíc korun v hotovosti. Nálezce se však zachoval poctivě a objev odnesl na policejní stanici.

O tom, že poctiví lidé nevymřeli, se přesvědčil 36letý muž. "Tomu zřejmě v pondělí vypadla peněženka u obchodního domu v Kleinerově ulici v Kladně, která se mu díky poctivosti 56letého muže vrátila zpět do rukou," informovala policejní mluvčí Michaela Richterová.

Kromě dokladů, platebních karet a stravenek bylo v peněžence také 90 tisíc korun v hotovosti. 56letý muž, který před jednou prodejnou okolo 17. hodiny peněženku našel, ji následně odnesl na policejní stanici.

Související obsah

"Policisté vše zadokumentovali a kontaktovali majitele. Ten může opravdu mluvit o velkém štěstí, že se mu vše vrátilo," doplnila Richterová.

S takovou poctivostí se však policie příliš často nesetkává. Zpravidla eviduje případy, kdy si nálezci ponechají hotovost a peněženku zahodí. "Důležité je upozornit, že nepoctivý nálezce se vystavuje v případě ponechání si a zatajení nálezu trestnímu postihu. V takovém případě mu hrozí až roční pobyt za mřížemi. V případě, že nálezem nebo přisvojením získá nálezce pro sebe nebo pro jiného prospěch velkého rozsahu, mu hrozí až osm let," přiblížila Richterová.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz