Domácí

U Pravčické brány zranil hasiče padající strom. Do nemocnice ho převezl vrtulník

Na hasiče, který zasahoval při požáru v Českém Švýcarsku, spadl v sobotu nedaleko Pravčické brány strom. Z místa zraněného muže musel transportovat vrtulník. Celkem se v sobotu zranilo osm hasičů.

Při hašení požáru v Českém Švýcarsku se v sobotu zranilo několik hasičů. Na jednoho z nich odpoledne spadl strom. "Jedná se o příslušníka Hasičského záchranného sboru ČR, který zasahoval v lesním porostu," potvrdil pro TN.cz mluvčí hasičů Lukáš Marvan.

"Při zásahu hasiče srazil strom," sdělil Marvan. "Hasič byl transportován v podvěsu pod vrtulníkem letecké záchranné služby na bezpečné místo, pak s ním odletěl do nemocnice, podle mých informací byl při vědomí" dodal. 

Související obsah

"Mohu potvrdit, že jsme před několika minutami zasahovali v Hřensku," řekl TN.cz ve středu odpoledne mluvčí hasičů Prokop Volejník. "S podezřením na těžké zranění byl hasič transportován do ústeckého traumacentra," dodal.

Zásah byl podle Volejníka vzhledem k náročnému terénu složitý. "Záchranáři museli vystoupit z helikoptéry a pro zraněného slaňovali, následně ho přepravili na bezpečné místo a transportovali v podvěsu pod vrtulníkem do nemocnice," upozornil.

Související obsah

V sobotu se zranili i další tři hasiči. "Jeden byl poštípán divokými včelami, nebo divokými vosami a s alergickou reakcí byl převezen do děčínské nemocnice, kam jsme převezli i dalšího hasiče, který měl středně vážné zranění dolní končetiny," řekl Volejník.

Odpoledne se navíc při zásahu srazila čtyřkolka s cisternou. "Hasič na čtyřkolce je po nehodě lehce zraněný. Převezli jsme ho do děčínské nemocnice," sdělil krátce před 18. hodinou Volejník. "Celkem jsme za sobotu ošetřovali čtyři hasiče," dodal. Na místě ale zasahuje také záchranářský kamion Golem. Tam podle něj také přišlo několik hasičů, většinou však s oděrkami.

Podle mluvčí hasičů Martiny Götzové se na čtyřkolce zranili dva lidé. "Celkem dnes evidujeme osm zranění. Kromě již zmíněných případů jde navíc o tři lidi s menšími oděrkami," upřesnila v sobotu pro TN.cz. Hasiči s menšími zraněními často ani nemuseli být převezeni do nemocnice.

Podle prvotních informací musel být do nemocnice přepraven hasič, který spadl ze skály. Vážně zraněný je ale podle mluvčího hasičů muž, na kterého nejspíše spadl strom. "U dalšího zraněného se jedná pravděpodobně o výron," vysvětlil Marvan. Ani jeden ze čtyř zraněných hasičů ale není podle Volejníka v ohrožení života.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz