Domácí

Setkání Babiše s občany: Akce v Třeboni se vyhrotila, na policii byl nahlášený atentát

Setkání Babiše s občany: Akce v Třeboni se vyhrotila, na policii byl nahlášený atentát
Andrej Babiš | Zdroj: Profimedia

Úterní setkání expremiéra Andreje Babiše (ANO) s lidmi v Třeboni nedopadlo podle očekávání. Akci bylo nutné přerušit kvůli nahlášenému atentátu. Objevilo se i velké množství odpůrců.

V rámci akce Potkejte se s Andrejem Babišem zamířil v úterý český expremiér na Jindřichohradecko. Setkání s příznivci v Třeboni ale bylo nakonec nutné přerušit.

"Policie nám doporučila, abychom z Třeboně odjeli, protože tam byl nahlášený atentát. A policie situaci vyhodnotila tak, že nás není schopna v dané chvíli ochránit," uvedl Babiš pro TN.cz.

Související obsah

V Třeboni se kromě Babišových fanoušků sešla také řada jeho odpůrců, kteří setkání přerušovali hlasitým pískáním a voláním. Babišovi odpůrci si s sebou přinesli také transparenty, které odkazovaly na datum 12. září, kdy začíná hlavní líčení s Andrejem Babišem. Před zástupy protestujících tak musel poslanec nakonec ujet.

Podívejte se, jak lidé protestovali proti Babišovi:

​"Já chtěl původně i tak na náměstí zůstat, přišla opět ohromná spousta našich podporovatelů, kterým za jejich odvahu děkuji. Nakonec jsem ale uposlechl policii a odjel, hejtři na nás házeli různé věci, útočili na karavan a byli agresivní," dodal Babiš. Podle něj byla celá situace daleko za hranou.

Případu, o kterém jako první informovala Budějcká Drbna, se věnuje policie. "Mohu potvrdit, že se touhle informací zabýváme," uvedla pražská policejní mluvčí Violeta Siřišťová pro TN.cz.

Ve čtvrtek policie doplnila své vyjádření: "Pražští kriminalisté šetřením zjistili, že se informace o plánovaném atentátu nezakládá na pravdě."

Evropská komise uzavřela audit o střetu zájmů s ČR. Figuroval v nich i Babiš:

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz