Zahraničí

Velká evropská letiště mají problémy. Nedokážou zvládnout nápor cestujících

Problémy na světových letištích způsobené hlavně nedostatkem personálu neustávají. Britské aerolinky dokonce pozastavují prodej letenek na vnitrostátní a evropské lety přes letiště Heathrow, a to až do příštího pondělí. Chtějí tím zabránit přetížení letiště, které může podle nového nařízení odbavit jen 100 tisíc cestujících denně.

Pokud máte v následujících dnech a týdnech namířeno do Londýna, připravte se na možné komplikace. Jedno z nejvytíženějších letišť na světě Heathrow má totiž stále problémy. Cestující tam už v minulých týdnech zažili komplikace v podobě neodbavených zavazadel na hromadách, extrémních front nebo dokonce zrušených letů. Někteří mluví o noční můře.

Britské aerolinky British Airways chtějí takovým případům, tedy rušení a zpoždění letů, zabránit, a pozastavily proto prodej letenek na vnitrostátní a evropské lety, které se odbavují právě přes Heathrow. "Rozhodli jsme se přijmout toto zodpovědné rozhodnutí, abychom mohli lépe zvládnout situaci a výzvy, kterým aktuálně čelí letecký průmysl," hájí své rozhodnutí British Airways.

Související obsah

​Londýn ale rozhodně není jediné místo, kde se s takovými problémy aktuálně potýkají. Personál po pandemii covidu stále chybí i jinde v Evropě. Podobné obtíže se týkaly v minulých týdnech i těch, kteří si chtěli užít památky v Bruselu. Bruselské letiště totiž zrušilo skoro 700 letů naplánovaných na červenec a srpen.

Pomyslnému žebříčku nejhorších letišť v Evropě tak ještě v půlce července vévodilo právě to v Bruselu, které hlásilo zpoždění až u 72 procent letů a také zrušení asi 2,5 procenta letů. Podobně špatně na tom bylo i letiště v německém Frankfurtu, v závěsu jsou pak v nizozemském Eindhovenu nebo maďarské Budapešti.

Problémy na letišti zažila i reportérka TV Nova:

jal, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz