Zahraničí

Smyčka se utahuje. Na Putinovu milenku uvalily sankce i Spojené státy americké

Smyčka se utahuje. Na Putinovu milenku uvalily sankce i Spojené státy americké
Vladimir Putin a Alina Kabajevová Zdroj: Profimedia

Americké ministerstvo financí rozšířilo tento týden sankce zaměřené proti ruským vysokým představitelům. Na seznam byla přidána také údajná milenka prezidenta Vladimira Putina. Panuje totiž obava, že by někdejší gymnastka Alina Kabajevová mohla Putinovi pomáhat skrývat majetek v zahraničí.

Vláda USA zrušila Kabajevové víza a zavedla další majetková omezení. Americké ministerstvo financí navíc uvedlo, že údajná milenka Vladimira Putina má být také šéfkou ruské národní mediální společnosti, která propaguje ruskou invazi na Ukrajinu, píše portál AP News.

Bývalá gymnastka je přitom už od začátku června letošního roku na sankčním seznamu Evropské unie (EU), od května také na "blacklistu" Velké Británie. Sankce se týkaly zejména omezení cestování a jejího majetku.

Související obsah

Vedení Spojených států amerických se nyní obává, že by Kabajevová mohla pomáhat ruskému prezidentovi skrývat majetek v zahraničí, informoval portál Kyiv Post.

Před měsícem se totiž objevila informace, že Kabajevová si pořídila dvě luxusní nemovitosti v Turecku. Podle Putinova opozičníka Leonida Nevzlina se právě tímto způsobem snažila vyhnout zavedeným sankcím západních zemí. Více informací se dozvíte v tomto článku na TN.cz.

"Co jsme viděli, je to, že americká vláda zjistila, že mnoho oligarchů využívá rodinu jako způsob, jak se vyhnout sankcím. Někteří převedou své vlastnictví právě na manželky nebo děti," uvedl bývalý právník amerického ministerstva financí Christian Contardo.

Vztah prezidenta Vladimira Putina s Alinou Kabajevovou je už dlouhou dobu předmětem spekulací. Gymnastka měla ruské hlavě státu porodit dokonce několik dětí. Není to však tak dávno, co se objevila zpráva, že Kabajevová je znovu těhotná. Přečíst si o tom můžete zde.

Související obsah

Soukromí si však Putin přísně střeží. Ke své tajné rodině se nikdy nepřiznal. Oficiálně se ví o dvou dcerách, které má s exmanželkou Ljudmilou Očeretnou.

Putinův zdravotní stav se prý znovu zhoršil. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz