Počasí

Do Česka opět vtrhnou tropy. Kvůli teplu a suchu meteorologové upravili výstrahu

V první polovině tohoto týdne meteorologové očekávají, že se rtuť teploměru ještě udrží pod hranicí tropické třicítky. S nadcházejícím víkendem se ale do Česka opět vrátí vlna veder, která s sebou přinese teploty i 32 °C. V důsledku suchého počasí zatím stále platí výstraha před požáry, kterou Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v pondělí rozšířil.

"V důsledku suchého počasí a postupného oteplování rozšiřujeme územní platnost výstrahy před požáry. Zvýšené riziko vzniku požárů platí ode dneška (8. 8.) v severozápadní polovině Čech a v Polabí a také na jižní a střední Moravě," upozornili v pondělí meteorologové. Současně dodali, že varování se v dalších dnech pravděpodobně rozšíří, a bude se tak týkat ještě větší části republiky.

Výstraha před požáry Zdroj: ČHMÚ

​Počasí u nás bude v tomto týdnu ovlivňovat okraj tlakové výše, jejíž střed se bude přesouvat z Britských ostrovů nad Baltské moře a východní Evropu. "Na jihovýchodě a východě území v pondělí částečně ovlivní počasí frontální rozhraní nad Slovenskem. Východ a severovýchod území ve čtvrtek a v pátek částečně ovlivní tlaková níže ve vyšších vrstvách atmosféry. V závěru období se bude nad střední Evropou udržovat nevýrazné tlakové pole," uvedl ČHMÚ.

Související obsah

Pondělí

V pondělí bude jasno až polojasno, na jihovýchodě a východě zpočátku oblačno až zataženo a ojediněle déšť. Nejnižší noční teploty očekávejte mezi 12 až 8 °C, na jižní Moravě kolem 14 °C. Nejvyšší denní teploty 23 až 27 °C, na severovýchodě 21 až 24 °C, v 1000 m na horách kolem 18 °C. Vítr bude slabý, během dne přechodně mírný severovýchodní 2 až 6 m/s.

Předpovědi teplot modelu Aladin Zdroj: ČHMÚ

Úterý

Předpověď na úterý hovoří o jasném až polojasném počasí, během dne s přechodnou oblačností. Nejnižší noční teploty klesnou na 12 až 8 °C, na jihovýchodě kolem 14 °C. Nejvyšší denní teploty naopak vyšplhají ke 23 až 27 °C, na severovýchodě 21 až 24 °C. Vítr bude slabý, během dne přechodně mírný severovýchodní 3 až 7 m/s.

Středa

Ve středu bude jasno až polojasno, během dne přechodně oblačno. Nejnižší noční teploty očekávejte mezi 13 až 9 °C. Nejvyšší denní teploty 24 až 28 °C, na severovýchodě 22 až 25 °C. Vítr povane slabý, během dne přechodně mírný severovýchodní až východní 2 až 6 m/s.

Čtvrtek

Ve čtvrtek bude jasno až polojasno. Ve východní polovině území postupně až oblačno, na severovýchodě se ojediněle objeví přeháňky. Nejnižší noční teploty budou mezi 13 až 9 °C. Nejvyšší denní teploty 25 až 29 °C, na severovýchodě 23 až 26 °C. Vítr povane slabý, během dne přechodně mírný severovýchodní až východní 2 až 6 m/s.

Pátek

V pátek očekávejte jasno až polojasno. Při přechodně zvětšené oblačnosti se ojediněle mohou objevovat i přeháňky. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 14 až 10 °C. Nejvyšší denní teploty mezi 26 až 30 °C. Vítr povane slabý, během dne přechodně mírný východní 2 až 6 m/s.

Víkend

O víkendu bude jasno až polojasno. Při přechodně zvětšené oblačnosti se ojediněle objeví přeháňky. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 17 až 12 °C. Nejvyšší denní teploty očekávají meteorologové mezi 27 až 32 °C.

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz