Zajímavosti

Dagmar Havlová končí ve vinohradském divadle. Odchází po 43 letech

Dagmar Havlová končí ve vinohradském divadle. Odchází po 43 letech
Dagmar Havlová | Zdroj: Profimedia

Herečka a bývalá první dáma Dagmar Havlová se po 43 letech rozhodla skončit v pražském Divadle na Vinohradech. Stále angažmá dle svého vyjádření ukončila už v roce 2019, chtěla ale ještě dohrát svá představení.

Dagmar Havlová nastoupila do Divadla na Vinohradech v roce 1979, tehdy ještě jako Dagmar Veškrnová. V 90. letech své angažmá přerušila a na tamní jeviště se vrátila až v roce 2006. Po 43 letech ale své působení ve vinohradském divadle ukončila.

"Již v roce 2019 jsem se rozhodla ukončit své stálé angažmá v Divadle na Vinohradech. Absolvovala jsem ještě veleúspěšnou premiéru hry Návštěva staré dámy v titulní roli, a i nadále jsem byla ochotna plnit své závazky a dohrávat svá představení jako mnoho mých kolegů, pouze jako host," potvrdila Havlová informaci televizi Nova.

Související obsah

​"Po ataku pandemie ředitel Tomáš Töpfer stáhl v roce 2020 obě má představení z repertoáru," doplnila. Vyjádření ředitele divadla bylo strohé. "Paní Havlová, které už bude 70 let, se rozhodla na vlastní žádost ukončit svoji kariéru a už není u nás zaměstnaná. K tomu není co dodávat," řekl pro ČTK.

Po absolvování Janáčkovy akademie múzických umění Dagmar Havlová účinkovala v brněnském Divadle na provázku. Posléze působila v pražských Divadlech Jiřího Wolkera a Semaforu. Na konci 70. let začala její dlouhá kariéra právě ve vinohradském divadle.

Dagmar Havlová se objevila také v minisérii TV Nova Případ Roubal. Podívejte se, co řekla o své roli:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz