Zahraničí

Putin zatratil svého věrného přítele. Šojgu prý může za neúspěchy invaze

Putin zatratil svého věrného přítele. Šojgu prý může za neúspěchy invaze
Ruský prezident Putin a ministr obrany Šojgu Zdroj: Profimedia

Našel se údajný viník neúspěchu Kremlu během invaze na Ukrajině. Měl by jím být ruský ministr obrany Sergej Šojgu, který byl odsunut na vedlejší kolej. Velitelé tak o situaci na bojišti informují přímo prezidenta Vladimira Putina. Šojgu je navíc terčem posměchu mezi důstojníky a vojáky.

Ruský prezident Vladimir Putin má obětního beránka, na kterého svaluje neúspěchy ruské armády na Ukrajině. Je jím jeho nejdéle sloužící ministr Sergej Šojgu. Šéfa resortu obrany už tak obchází i jeho podřízení. Ti o průběhu bojů informují přímo hlavu státu, uvedlo britské ministerstvo obrany.

Šojgu se navíc potýká s dalším problémem. Je terčem vtipů ruských důstojníků a vojáků, kteří mají zkušenosti s probíhajícími boji. Jeho vedení je prý neefektivní a nedotažené. Ruského ministra obrany dohnala i jeho minulost, kdy velkou část profesního života působil ve stavebnictví. Ministrem obrany se totiž stal až v roce 2012, a to bez jakýchkoli předchozích vojenských zkušeností.

Související obsah

Pochybnosti o Šojguových schopnostech měl Putin už na začátku války na Ukrajině. "Je to dobrý voják, který dělá, co se mu řekne. Spolehlivě slouží Putinovi a vlasti. Putin ale jeho profesním schopnostem příliš nevěří," řekla v březnu zakladatelka firmy R.Politik Taťjana Stanovaja pro Financial Times.

Západní sankce navíc omezují trh, na kterém může Kreml prodávat svou ropu a plyn. Ten údajně musí ve velkém pálit v jedné z továren nedaleko finských hranic. Do vzduchu tak vypouští tisíce tun škodlivých látek.

Ukrajina zahájila dlouho očekávanou ofenzivu na jihu země:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz