Domácí

Spor o zastropování cen energií. Adepti na senátory z Plzně řešili palčivá témata

Ve středu na TN Live odstartovaly debaty s kandidáty do Senátu. Moderátorka Bára Divišová ve studiu postupně přivítá uchazeče z osmi senátních obvodů v Česku. Ve středu začala s kandidáty z obvodu Plzeň-město. Ti diskutovali například o energetické krizi, která je palčivým tématem nejen v Česku.

Energetická krize je v současnosti jedním z hlavních témat, které se řeší na všech úrovních. Této oblasti se nevyhnuli ani kandidáti do Senátu za obvod Plzeň-město, kteří zahájili sérii předvolebních debat na TN Live.

"Já jsem přesvědčený, že ta krize nezačala teď. Nezačala ani vpádem Ruska na Ukrajinu, začala už na konci 80. let, kdy závislost na ruském plynu byla prosazována především Německem a Francií," prohlásil Václav Chaloupek (Občanští patrioti, s podporou STAN).

Pavel Šrámek (ADS, navrhuje PRO PLZEŇ) navrhuje zastropování cen. "Proč si nedáme na celý rok strop 95 euro za megawatthodinu? Všichni budem spokojení a krize bude vyřešena," konstatoval. S tím ale nesouhlasí Daniela Kovářová (nez.)

Související obsah

​"Zastropování nic neřeší. To přece není otázka tržní. Budeme ve stejné situaci jako vždycky, když se utlumí trh. Když se zastropí ceny, nikdo tu elektřinu dodávat nebude," vysvětlila, na což jí Šrámek rázně odvětil: "Žádný trh v elektřině neexistuje."

"Myslím si, že stát má určitý záchranný systém, který je k dispozici a těm lidem je možné pomoci," vyjádřil se Karel Naxera (TOP 09 za SPOLU).

Debata se ale netočila jen kolem energií. Dotkla se i otázky manželství pro všechny anebo zdravotního stavu prezidenta Miloše Zemana.

Moderátorka se například tázala, jestli má veřejnost právo tento stav znát. "Právo na informace o zdravotním stavu prezidenta má. To, co se předtím odehrálo, mi ale přišlo velmi nedůstojné," odpověděl Jan Kůrka (nestraník za SPD) a dodal, že prezident je fešák a myslí mu to.

Podívejte se na sestřih z Televizních novin: 

ara,TN.cz

Senátní volby 2022

Volby do Senátu Parlamentu České republiky se uskuteční 23. a 24. září 2022, první kolo proběhne společně s komunálními volbami.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz