Domácí

V Holešově vzniklo nové registrační centrum. Svážejí tam migranty ze Sýrie

Kvůli vyššímu počtu migrantů z Blízkého východu zřídila policie speciální registrační místo v Holešově. Sváží tam běžence, které zadrží v blízkosti česko-slovenské hranice. Drtivá většina z nich jsou mladí Syřané.

Pětici migrantů ze Sýrie policisté přivezli ve středu ráno do registračního centra v Holešově. Zadrželi je nedaleko Velké nad Veličkou. "Nejdřív se udělá osobní prohlídka, abychom měli jistotu, že nejsou ozbrojení. Dále je fotíme, snímáme daktyloskopické otisky všech prstů a dlaně a porovnáváme to v informačních systémech," vysvětlil ředitel Krajského ředitelství policie Zlínského kraje Bohdan Varyš.

Už v objektu policejní školy, který je nepřetržitě hlídaný, se zjistí, jestli jsou v hledáčku evropských bezpečnostních služeb. "Naše teorie je, že nechtějí rukovat, protože jsou to zpravidla muži ve věku 17 až 18 let. Jen výjimečně jsou tady ženy," dodal Varyš.

Související obsah

Za prvních osm měsíců loňského roku zadrželi policisté ve Zlínském kraji tři desítky běženců ze Sýrie. Letos, za stejné období, už skoro 1 400. Holešovské centrum má kapacitu 150 běženců. Policisté je tam svážejí z celého Zlínského kraje.

Jejich cesta tam ale nekončí. Po zaevidování je policisté odvážejí na nádraží v Hulíně. "Nechceme rozdělovat skupiny, tak je necháváme homogenní. Půl hodinu před odjezdem vlaku dovezeme konkrétní skupinu," sdělil vedoucí Odboru cizinecké policie Zlínského kraje Libor Rožník. Většina z nich chce totiž dál do Německa.

jal, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz