Zahraničí

Spojenec Kremlu chce změnu strategie na Ukrajině. Slíbil dalších 10 tisíc bojovníků

Spojenec Kremlu chce změnu strategie na Ukrajině. Slíbil dalších 10 tisíc bojovníků
Ramzan Kadyrov (vpravo) a Vladimir Putin | Zdroj: profimedia.cz

Blízký spojenec ruského prezidenta Vladimira Putina Ramzan Kadyrov bude chtít mluvit se špičkami ruského ministerstva obrany, případně dokonce ruské vlády, a bude se snažit přesvědčit je ke změně strategie na Ukrajině. Zároveň ale stále věří, že je možné dobýt zpět města, ze kterých se Rusové v posledních hodinách stáhli, a pokračovat na jihu na přístavní město Oděsa. Prohlásil to na svém účtu na sociální síti Telegram.

Čečenský vůdce Kadyrov v noci ze soboty na neděli sdílel nahrávku, ve které se vyjadřuje k současné situaci na frontě. Podle Institutu pro studium války v Charkovské oblasti v pátek a v sobotu zaznamenala ukrajinská armáda velké zisky. Rusy zahnala o 70 kilometrů a získala zpět 3 000 kilometrů čtverečních území. Rusko v sobotu přispěchalo s vysvětlením, že jeho vojska se "přeskupují" a přesouvají do Doněcké oblasti.

"Ministerstvo obrany vysvětlilo situaci, proč města Izjum, Kupjansk a Balaklija opustilo. Byl to vynucený krok v rámci strategie, jak zabránit lidským ztrátám. Vůbec nic to neznamená," tvrdí na telegramu Kadyrov.

Související obsah

​"Já, Ramzan Kadyrov, oficiálně prohlašuji, že všechna tato města nám budou vrácena. Naši lidé už tam jsou, chlapi vycvičení pro tuto práci. Dalších 10 tisíc bojovníků je připraveno vyrazit. A dostaneme se brzy do Oděsy. Uvidíte výsledky," slibuje svým věrným.

Kadyrov se ale chce o ruské strategii na Ukrajině bavit s vedením ministerstva obrany, a pokud neuspěje, tak s prezidentem Putinem, napsala agentura TASS.

"Pokud se nezmění v příštích dnech strategie speciální vojenské operace, tak budu muset kontaktovat vedení ministerstva a vedení země, abych jim vysvětlil, jaká tam je situace. A ta situace je velmi zajímavá," uzavřel Kadyrov.

Související obsah

​Ten už v minulosti volal po tom, aby se ruský postup na Ukrajině řídil jeho radami. Žádal prezidenta Putina, aby mu dal volnou ruku s tím, že speciální vojenskou operaci rychle dokončí. Chvástal se například tím, že by už dávno dobyl Kyjev. Stejně tak soustavně vyhrožoval západním státům, které Ukrajinu podporovaly, že až Rusové ovládnou Kyjev, budou pokračovat do Varšavy a dál do Berlína.

Před týdnem ale šokoval, když oznámil, že si po 15 letech v čele Čečenska zaslouží dlouhou dovolenou. Po několika dnech si však své rozhodnutí rozmyslel.

Tyto země budou další Putinův cíl, varuje expertka. Je to stejné jako na Ukrajině:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz