Zahraničí

Neúnavný: Karel III. nikdy neobědvá, snídá střídmě a pracuje do půlnoci

Neúnavný: Karel III. nikdy neobědvá, snídá střídmě a pracuje do půlnoci
Král Karel III. | Zdroj: Profimedia

Britský král Karel III. má téměř nepřetržitý rozvrh, který se mnohdy protáhne až do pozdních nočních hodin. Podle slov jeho bývalého poradce vynechává oběd a snídá pouze ovoce a semínka.

Podle některých fám se králi každé ráno podává mnoho vajec, ze kterých si může vybrat, píše deník Mirror. "Za ty roky, co jsem tam pracoval, jsem u snídaně nikdy neviděl jediné vařené vejce," nechal se slyšet Julian Payne, který dříve pracoval jako tajemník Karla III. a jeho choti.

Současný král se podle něj nikdy pořádně nezastaví. A to se týká i oběda. "Král neobědvá. Takže první lekcí, kterou jsem se naučil, když jsem s ním byl na cestách, bylo dát si velkou snídani nebo si s sebou vzít pár svačinek, které vás udrží v chodu," nastínil Payne.

Související obsah

​Podle něj byl každý pracovní den po boku tehdejšího prince z Walesu neúprosný. "Počínaje titulky rozhlasových zpráv a snídaní sezonního ovocného salátu a semínek s čajem," popsal snídani nynějšího britského panovníka.

Jeho domácnost vede malý, ale oddaný tým zaměstnanců, z nichž většina je s ním desítky let, uvedl web Cornwall Live. Den v kanceláři je stejně rušný. Součástí programu je třeba 45minutové sezení týkající se třeba projektu jeho charity nebo diskuze o státních záležitostech.

Související obsah

​Kolem 13:00 je přestávka od jeho "neúnavného plánu", ale to je spíše na procházku než na polední přestávku. "Král nesnáší být uvnitř příliš dlouho a okna má vždy otevřená," doplnil Payne. První skutečná pauza dne je podle něj v 17 hodin, kdy se král zastaví na čaj (často s královnou manželkou Camillou) a má příležitost dobít energii u sendvičů a kousku ovocného koláče. 

Poté byl Karel III. zpět u stolu, aby se vypořádal s horou papírování. Večeře je přesně ve 20:30 a po ní ve 22:00 zamíří zpět ke svému pracovnímu stolu, kde končí obvykle až po půlnoci.

Král Karel III. měl problém s datem. Musela mu poradit ochranka:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz