Domácí

Michal Redl je venku z vazby. Obviněný podnikatel zaplatil kauci

Podnikatel Michal Redl, který je obviněn z korupce a účasti v kauze Dozimetr, je na svobodě. Redl se dohodl se státním zástupcem na zaplacení kauce, po jejímž složení opustil vazební celu. Ve vazbě strávil tři měsíce.

Vazební celu ve čtvrtek opustil podnikatel Michal Redl, který je obviněný z účasti v kauze Dozimetr. Redl je podezřelý z toho, že řídil korupční skupinu ovlivňující zakázky pražského dopravního podniku. Redl byl propuštěn krátce před polednem, potvrdila mluvčí Vězeňské služby ČR Markéta Prunerová.

Důvodem, proč byl Redl puštěn na svobodu, bylo složení kauce. Na té se Redl dohodl se státním zástupcem Adamem Borgulou. Ve vazbě strávil Redl tři měsíce, a to především kvůli obavám policie, že by mohl ovlivňovat svědky a pokusit se o útěk. Podnikatele propustili v den, kdy kriminalistům skončila lhůta pro zajištění svědků.

Související obsah

V kauze dopravního podniku byl kromě Redla zapleten také tehdejší náměstek pražského primátora za STAN Petr Hlubuček nebo podnikatel Zakaría Nemrah. Policie celkem obvinila 13 lidí, z toho čtyři skončili ve vazbě. Všichni jsou už ale z vazební věznice venku. V případě Hlubučka činila kauce šest milionů korun.

Kvůli svým vazbám na obviněné také krátce po otevření kauzy letos v červnu rezignoval tehdejší ministr školství Petr Gazdík (STAN) a před pár dny také místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Jana Mračková Vildumetzová (ANO).

Redl na sebe pozornost upoutal už v minulosti. Kriminalisté jej například už vyšetřovali kvůli kauzám okolo Radovana Krejčíře. Tehdy se však Redl trestu vyhnul, protože byl soudem uznán jako duševně nemocný a nesvéprávný. Redlova nesvéprávnost však od té doby byla často zpochybňována.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz