Zahraničí

Trump se vysmál Bidenovi. Potupa, na pohřbu seděl vedle zemí třetího světa

Bývalý americký prezident na sociální síti Truth zaútočil na současného prezidenta Joea Bidena. Smál se mu za to, že na pohřbu královny Alžběty II. seděl vzadu mezi českým premiérem Petrem Fialou (ODS) a polským prezidentem Andrzejem Dudou.

"Tohle se stalo s Amerikou za pouhé dva roky. Žádný respekt! Každopádně dobrá chvíle na to, aby se náš prezident seznámil s lídry určitých zemí třetího světa," okomentoval Trump fotografii, na které Biden sedí ve 14. řadě mezi Fialou a Dudou. "Kdybych byl já prezident, tak dozadu by mě neposadili a naše země by byla velmi jiná, než je nyní," dodal. Na jeho příspěvek z pondělního večera upozornil na twitteru novinář Hlasu Ameriky Steve Herman.

Biden na pohřbu královny Alžběty seděl před českým premiérem Petrem Fialou ve 14. řadě. Bohoslužby ve Westminsterském opatství se zúčastnily celkem 2 000 hostů, mezi nimi byly stovky státníků z celého světa.

Související obsah

Na místech před Bidenem seděli představitelé zemí Commonwealthu, pro které byla Alžběta II. královnou. Týká se to například kanadského premiéra Justina Trudeaua či novozélandské premiérky Jacindy Ardernové, upozornil portál Metro.co.uk.

Podle Trumpa by ale vepředu měl sedět americký prezident. "Při obchodování s nemovitostmi, v politice a v životě znamená umístění vše," napsal. Sám se pohřbu nezúčastnil. Bývalé prezidenty totiž na událost královská rodina nepozvala.

Svět se s Alžbětou II. rozloučil v pondělí:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz