Zahraničí

Rodina chce stihnout cestu kolem světa dřív, než děti dostihne vzácná choroba

Rodina chce stihnout cestu kolem světa dřív, než děti dostihne vzácná choroba
Děti získaly hodně zážitků | Zdroj: Se svolením Le monde plein leurs yeux

Edith a Sebastian z kanadského Quebecu společně vychovávají čtyři děti. Teď se rozhodli vydat na cestu kolem světa. Chtějí, aby jejich děti viděly všechny krásy světa ještě předtím, než je dostihne vzácná nemoc.

Mia, Colin, Laurent a Leo vyrazili se svými rodiči na cestu kolem světa. Rodiče razantní rozhodnutí učinili poté, co byla třem ze čtyř dětí diagnostikovaná dědičná choroba retinitis pigmentosa. To je soubor očních onemocnění, který vede k postupné ztrátě zraku.

Rodina se na cestu kolem světa vydala poté, co jí lékař doporučil, aby dceři Mie pomohla vytvořit si vizuální vzpomínky. Edith se proto rozhodla, že žádnému ze svých dětí nebude ukazovat svět pouze na fotkách, informoval zahraniční web CNN.

Související obsah

"Řekla jsem si, že jí nebudu ukazovat slona v knížce, ale vezmu ji do světa, aby viděla skutečného slona, a naplním její vizuální paměť těmi nejkrásnějšími obrazy, co dokážu," vysvětlila Edith.

Její muž s nápadem souhlasil. "Doma se dají dělat skvělé věci, ale není nic lepšího než cestování. Nejde jen o scenérii, ale také o jiné kultury a lidi," nastínil Sebastian.

Z Kanady tak nejprve odcestovali do Namibie, poté pokračovali do Zambie i Tanzanie. Jejich dobrodružství pokračuje v Turecku, Mongolsku a Indonésii. Vše přitom sdílí na sociálních sítích.

"Jakkoli bude jejich další život těžký, chtěla jsem jim ukázat, jak šťastní jsou. Už jenom proto, že mají doma čistou tekoucí vodu a každý den mohou jít do školy s krásnými knihami," řekla Edith a dodala, že během cestování už rodina viděla slony, žirafy i zebry, píše portál The Tribune. 

Návrat do rodného města rodina neplánuje dřív než v březnu 2023. "Tahle výprava nám v mnohém otevřela oči. Chceme si užít vše, co máme, a všechny lidi kolem nás. Pokud nám to vydrží i po návratu, třeba i během našich běžných dní, bude to opravdu skvělý výsledek," uzavřel Sebastian.

Podívejte se na videa z jejich cest:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz