Zahraničí

Na ochranu Ruska použijeme jaderné zbraně, vyhrožuje Medveděv

Na ochranu Ruska použijeme jaderné zbraně, vyhrožuje Medveděv
Dmitrij Medveděv Zdroj: Profimedia

K ruskému vyhrožování jaderným útokem se připojil i Dmitrij Medveděv. Moskva může podle exprezidenta a současného místopředsedy bezpečnostní rady použít jakékoliv zbraně včetně nukleárních.

Napětí mezi Západem a Ruskem dosahuje nejvyšší úrovně od konce studené války. Olej do ohně ve čtvrtek přilil Dmitrij Medveděv, který zopakoval, že se Moskva nebude zdráhat ve válce proti Ukrajině použít jaderné zbraně. Upozornila na to agentura TASS.

"Ochranu všech území, která se připojí k Rusku (míněny samozvané separatistické republiky na Donbase, kde proběhnou pseudoreferenda, pozn. red.), zajistí výrazně posílené ruské ozbrojené síly. K takové ochraně mohou být použity nejen konvenční zbraně, ale doslova jakékoliv ruské zbraně, včetně strategických jaderných zbraní a zbraní založených na nových principech," uvedl Medveděv na svém účtu na sociální síti Telegram.

Související obsah

Ruská armáda utrpěla v posledních týdnech výrazné ztráty a ukrajinské jednotky mají navrch. Putin proto ve středu vyhlásil částečnou mobilizaci, týká se asi 300 tisíc rezervistů. V zemi se strhly protesty, tisíce Rusů se snaží odjet do zahraničí. 

Medveděv odmítl, že potenciální zásah Severoatlantické aliance (NATO) by nedokázalo Rusko odrazit. O tom jsou však přesvědčeni i mnozí ruští experti. "Vysloužilí pitomci s generálskými pruhy nás nemusejí strašit řečmi o úderu NATO na Krym. Západní establishment a všichni občané NATO musí pochopit, že Rusko si zvolilo svou vlastní cestu. Už není úniku," uzavřel.

Bariéra lží se Putinovi hroutí a on to nezvládá:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz