Domácí

Okamuru napadla v parku aktivistka. Dortem ho zasáhla do obličeje

Poslance a předsedu hnutí SPD Tomia Okamuru se na čtvrtečním setkání s voliči v parku Přátelství na pražském Proseku pokusila napadnout aktivistka. Ve chvíli, kdy mu hodila šlehačkový dort do obličeje, strhli ji k zemi dva neuniformovaní policisté. Okamura tvrdí, že ho dortem nezasáhla, na záběrech jde ale zřetelně vidět, že je zašpiněný od šlehačky. Žena je podezřelá z přestupku proti občanskému soužití.

Okamura se stal ve čtvrtek odpoledne terčem "atentátu". Na završení předvolební kampaně v pražském parku Přátelství mu aktivistka mrštila dort do tváře. Ženu ze spolku Biotická Pekařská Brigáda, jenž se označuje za anarchistický, na místě zadržela policie.

Šéf SPD incident pokládá za zoufalý pokus strhnout na sebe pozornost. "Takový je život, beru to s úsměvem. Oni ale lžou, žádný dort se jim nepodařilo dát mi do obličeje. Když ochranka viděla, že je tam nějaká slečna s krabicí, zeptali se jí, co v ní je. Takže my jsme od začátku věděli, že v tom je dort. A to slečna nevěděla a byla pak velmi překvapená. Asistentka mě jen utřela a pokračovali jsme v dobré náladě," řekl TN.cz Okamura.

Související obsah

Aktivisté uvedli, že na Okamuru zaútočili proto, že obchoduje se strachem. "Je to populista, co řekne cokoliv, jen aby si získal a manipuloval masy lidí, a aby pak mohl usednout na trůn a z něho vládnout tvrdou rukou," stojí v jejich vyjádření.

"Typičtí anarchisté byli fašisti. Já tady žádné anarchisty nechci, chci zákony a demokracii. Podporovatelé vládní koalice jsou prostě nervózní, a když nemají program, nastupuje násilí a agrese. Taková věc se mi stala poprvé v životě," uzavřel předseda SPD.

Policisté ženu po zadržení odvezli na služebnu. "Policisté v rámci dohledu nad veřejným pořádkem na probíhajícím shromáždění na nezbytně nutnou dobu zajistili ženu, která dortem atakovala pana Okamuru. Žena je podezřelá z přestupku proti občanskému soužití a po zajištění byla propuštěna," uvedl mluvčí pražské policie Jan Daněk.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz