Domácí

Další Okamura vstupuje do politiky. Chce být příkladem pro mladé lidi

Další Okamura vstupuje do politiky. Chce být příkladem pro mladé lidi
Ignác Okamura | Zdroj: KDU-ČSL

Teprve 18letý syn poslance Hayata Okamury (KDU-ČSL) a synovec Tomia Okamury (SPD) slaví úspěch. Ignác Okamura míří do zastupitelstva Prahy 7. Ve volbách kandidoval za sdružení Praha 7 sobě.

Česká politická scéna se rozšířila o dalšího Okamuru. Je jím syn lidoveckého poslance Hayata Okamury Ignác. V letošních volbách byl jedním ze dvou lidovců, kteří kandidovali do zastupitelstva na Praze 7 za sdružení Praha sobě.

"Vždy jsem se zblízka zajímal o městský rozvoj a politiku a k politickému prostředí jsem měl blízko od malička. Tři roky jsem studoval v zahraničí a sbíral zkušenosti, teď jsem se rozhoupal a šel jsem do toho," uvádí na dotaz redakce TN.cz Ignác Okamura.

Související obsah

Politickým působením by chtěl motivovat své vrstevníky k občanské angažovanosti a vstupu do politiky. "Nesmíme dopustit, aby moje generace ‘skočila na lep‘ populistické a extremistické rétorice," dodává mladý politik.

Ignác Okamura, nejmladší kandidát uskupení Praha 7 sobě, si ve svých prvních volbách nevedl vůbec špatně. Na kandidátské listině strany obsadil 14. místo. Volební výsledek hodnotí pozitivně.

"Skvělý nadpoloviční výsledek na Praze 7 potvrdil, že tým na radnici pracuje poctivě a v dialogu s občany," uvedl. Strana získala 52,99 procenta hlasů, a dostala tedy 18 křesel. Jedno z nich tak obsadí právě Ignác Okamura.

Související obsah

Do volebního štábu doprovodil politického nováčka jeho otec, který se stal poslancem v roce 2021. Hayato Okamura je starší bratr Tomia Okamury. Ten je v politice ostřílenější. Do Senátu vstoupil v roce 2012 a o rok později se stal poslancem.

Ignáci Okamurovi je v rámci jeho politické působnosti blízká oblast vzdělávání, kde by rád zúročil zkušenosti ze zahraničí. V politice se ale nejvíc chce soustředit na mladé lidi. "Dveře do politiky musí pro mladé zůstat otevřeny," uzavírá.

Kromě volby zastupitelů a senátorů rozhodovali lidé i v 11 referendech:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz