Zahraničí

Mladý voják střežil rakev královny Alžběty II. Teď ho našli mrtvého v kasárnách

Mladý voják střežil rakev královny Alžběty II. Teď ho našli mrtvého v kasárnách
Stráž u zesnulé královny Alžběty II. | Zdroj: Profimedia

Teprve osmnáctiletý voják Jack Burnell-Williams se na začátku září podílel na ceremoniálu státního pohřbu britské panovnice. O několik dní později bylo jeho tělo nalezeno bez známek života v armádních kasárnách v Londýně.

Mladý voják doprovázel rakev Jejího Veličenstva nesenou na majestátní lafetě z Westminsterského opatství. O několik dní později volali londýnskou policii a záchranáře do kasáren v centru Londýna, kde objevili vojákovo tělo, uvádí BBC

Mladík byl na místě prohlášen za mrtvého. Příčina náhlé smrti není jasná. Podle dosavadního vyšetřování ale nešlo o cizí zavinění.

"Nikdy by mě nenapadlo, že to řeknu, ale celá naše rodina má zlomené srdce. Včera náhle zemřel náš úžasný syn Jack Williams," napsala k vojákově fotografii na sociálních sítích Jackova matka Laura, uvádí deník Daily Mail

Související obsah

Ta přitom ještě o několik dní dříve zveřejnila videa z pohřbu královny, kterého se Jack zúčastnil. "Jsem na svého chlapce, který doprovázel královnu na její poslední cestě, tak hrdá," napsala. "Jsem na tebe pyšný," dodal Jackův otec.

Rodina a přátelé se s Jackem rozloučili o víkendu poblíž rodinného domu v Bridgendu v Jižním Walesu. Z úcty k Jackově službě v jezdeckém pluku britské armády známém jako Blues and Royals vypustili na jeho památku balónky modré barvy.

Drama ve Westminster Hall. Zkolaboval jeden ze strážců rakve s královnou:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz