Zajímavosti

Doplatil na zbytečnou chybu. Uber chtěl po muži milion korun za jízdu do hospody

Doplatil na zbytečnou chybu. Uber chtěl po muži milion korun za jízdu do hospody
Ilustrační fotografie | Zdroj: Profimedia

Když se Oliver Kaplan (22) z Manchesteru ráno probudil, považoval za svůj hlavní problém kocovinu. O to větší šok zažil, když mu přišlo upozornění, že Uberu dluží za 15minutovou noční jízdu 35 tisíc liber (989 tisíc korun). Ukázalo se, že jde o omyl, který se naštěstí podařilo brzy vyřešit. Takový stres by ale Angličan nikomu nepřál.

Šéfkuchař z Buxton Inn ve Manchesteru Oliver Kaplan se chtěl po konci směny stavit za přáteli na skleničku. Aby si urychlil cestu, objednal si proto odvoz. Do zhruba šest kilometrů vzdáleného Witchwoodu v Ashton-under-Lyne se vydal Uberem.

Aplikace odhadla cenu jízdy mezi 10 a 11 librami, což Oliver s radostí přijal a celou záležitost vypustil z hlavy. Druhý den ráno ho ale čekalo pořádné překvapení. Od Uberu mu přišla zpráva, že na účtu nemá dostatek finančních prostředků na to, aby uhradil poplatek v řádech desítek tisíc liber, informoval portál The Independent.

"Objednal jsem si Uber jako obvykle při nočních cestách z práce domů a všechno vypadalo normálně," svěřil se. "Řidič přijel, nasedl jsem do Uberu a odvezl mě přesně tam, kam jsem měl jet," dodal s tím, že částka 10 až 11 liber za 15minutovou jízdu mu měla být později stržena z debetní karty. "Když jsem se ale druhý den ráno probudil s kocovinou, to poslední, co jsem čekal, byl poplatek přes 35 000 liber!" uvedl.

Související obsah

​Oliver okamžitě kontaktoval zákaznickou linku Uberu, aby se na směšný poplatek přeptal. Tvrdí, že zaměstnanci byli zpočátku ohromeni. Netrvalo ale dlouho a zjistili, odkud vítr fouká. Účet se vyšplhal tak vysoko, protože za cíl jízdy bylo nedopatřením označeno místo v Austrálii.

Uber po Oliverově upozornění jízdné upravil na skutečnou částku 10,73 libry. Měl štěstí, že na účtu mu chyběly prostředky k uhrazení původní sumy. "Kdybych ty peníze měl, musel bych je uhánět kvůli vrácení peněz, což by mě mohlo dostat i do nejrůznějších finančních problémů," uvedl.

Jak k omylu došlo, si nedokáže vysvětlit. "Stále by mě zajímalo, jak vůbec mohlo být místo nastavené na Austrálii, když je to na druhé straně zeměkoule," řekl. "Byla to přinejmenším stresující půlhodina," dodal s tím, že naštěstí v Uberu jednali vstřícně a rychle.

Podle The Sun už se Uber zákazníkovi za vzniklé problémy omluvil. "Jízdné jsme okamžitě opravili. Velmi se omlouváme za způsobené nepříjemnosti," reagovala na celou záležitost společnost.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz