Domácí

Letadlu se nepovedlo přistání, zasáhlo hangár na Kolínsku. Zemřel jeden člověk

Ve středu odpoledne se na letišti u Doubravčic na Kolínsku stala tragická nehoda. Spadlo tam letadlo. Kvůli požáru haly i stroje bylo nutné vyhlásit třetí stupeň poplachu. O požáru hasiči informovali kolem půl čtvrté odpoledne.

"V průběhu hasebního zásahu bylo zjištěno, že nejspíše došlo k nezvládnutí přistávacího manévru. Hasičům se podařilo uchránit přes tři miliony korun tím, že odtáhli nedaleko stojící letadlo od požáru," sdělil mluvčí hasičů Tomáš Bakalář. Kvůli pyrotechnickému záchrannému zařízení na zaparkovaném letadle přivolali hasiči na místo také pyrotechnika.

Po ohlášení nehody na místo vyrazilo 18 hasičských jednotek z celého okolí, tedy asi 80 hasičů – 35 profesionálních a 45 dobrovolných. Požár se před šestou hodinou večer podařilo dostat pod kontrolu a stupeň poplachu byl snížen na druhý.

"Chvíli po osmé hodině večerní byl stupeň poplachu snížen na první. Přes noc na místě dohlížela místní dobrovolná jednotka Doubek. Ve čtvrtek ráno bylo celé požářiště zkontrolováno termokamerou a minutu po půl deváté byla operačnímu středisku ohlášena likvidace požáru," dodal k zásahu Bakalář.

​​Nehoda má jednu oběť. "Hasiči z budovy vynesli jedno torzo lidského těla. Na místo posíláme koronera," uvedla mluvčí středočeských záchranářů Monika Nováková.​ Ve čtvrtek policie informovala, že by mělo jít o 73letého muže. Jeho totožnost ale ještě musí potvrdit nařízená pitva.

Související obsah

Policie pracuje s verzemi, že příčinou nehody mohly být zdravotní problémy pilota nebo technická závada. Co se během letu přesně stalo, teď zjišťuje Ústav pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod. 

Letištní plocha se nachází od nejbližších domů v obci více než půl kilometru. Letiště má zatravněnou přistávací plochu, která je orientovaná podle osy sever–jih. Zasažený hangár leží u severního konce letištní plochy, tedy asi 400 metrů od domů v obci Masojedy.

Podívejte se na snímky z místa zásahu:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz