Domácí

Mířím na Hrad. Andrej Babiš potvrdil kandidaturu na prezidenta

A je rozhodnuto. Žádný řadový člen, žádný nestraník, na českého prezidenta bude kandidovat expremiér Andrej Babiš (ANO). Oznámil to v neděli v Televizních novinách na Nově. Podle svých slov chce být prezidentem, který bude tlačit vládu k další pomoci občanům České republiky.

Veškeré spekulace o možném kandidátovi hnutí ANO utnul jeho předseda Andrej Babiš v neděli. Ostatní prezidentské kandidáty vyzve na souboj právě on. Oznámil to v nedělních Televizních novinách.

Babiš by v prezidentském úřadu chtěl více pomáhat občanům Česka. "Od momentu, kdy jsem vstoupil do politiky, mám jeden cíl. Aby se lidem žilo lépe. A když vidím, jak je vláda neakční a nepomáhá lidem, tak jsem se nakonec rozhodl kandidovat na post prezidenta České republiky," prohlásil Babiš.

Výhru ale rozhodně nemá v kapse. Poslední volební průzkumy favorizují generála ve výslužbě Petra Pavla, podle některých by Babiše mohli porazit i jiní kandidáti. 

Související obsah

​Svých šancí si je Babiš údajně dobře vědom. "Velké šance mi průzkumy nedávají. Nicméně jsem bojovník, takže udělám maximum pro to, abych přesvědčil lidi, že budu dobrým kandidátem na post prezidenta," řekl Babiš.

Konec lhůt pro podání kandidátních listin u ministerstva vnitra je 8. listopadu. Rozhodnutí o registraci osoby do voleb vydává po přezkoumání listin a dalších procesních záležitostech ministerstvo vnitra 25. listopadu.

Babiš v pondělí požádá poslanecký klub ANO o podporu. K uznání kandidatury potřebuje souhlas 20 poslanců. Na rozdíl od jiných kandidátů tak nejde cestou sběru 50 tisíc podpisů občanů republiky.

Všechny zajímavé články k prezidentským volbám 2023 včetně průzkumů voličských preferencí najdete zde na TN.cz.

Andrej Babiš v neděli navštívil prezidenta republiky. Naposledy se viděli před rokem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz