Zahraničí

Putinův blízký přítel uprchl z Ruska. Může prozradit největší tajemství Kremlu

Putinův blízký přítel uprchl z Ruska. Může prozradit největší tajemství Kremlu
Ruský prezident Vladimír Putin | Zdroj: Profimedia

Ruská média potvrdila, že oligarcha Konstantin Gološčapov opustil zemi. Podnikatel měl úzké vazby na Kreml a přezdívali mu "Putinův osobní masér", právě proto znal mnoho tajných informací. Čtyři dny po útěku miliardáře byl jeho syn Dmitrij nalezen mrtvý.

Rusko vyšetřuje záhadný útěk oligarchy Konstantina Gološčapova známého pod přezdívkou "Putinův osobní masér". Přestože utekl už v červnu, ruská média o události informovala až nyní. Upozornila také na záhadnou smrt Gološčapova syna a oligarchovy velmi úzké vazby s Kremlem, miliardář totiž znal mnoho Putinových tajemství.

Podle britského listu Daily Mail přejel Gološčapov přes ruské hranice v autě svého syna Dmitrije, kterého o čtyři dny později našli mrtvého. Následně ruské úřady zahájily vyšetřování Gološčapovových investičních podílů. Zaměřily se i na jeho akcie ve vodárenských a elektrárenských společnostech Vodokanal a Lenenergo.

Související obsah

Ruský web Fontanka získal fotografii, na které je vidět, jak miliardář přejíždí přes státní hranici do Běloruska a na pohraniční kameru ukazuje neslušné gesto. Kde se teď nachází, není známo, oligarcha by však měl mít řecký a chorvatský pas.

Ruský miliardář zbohatl díky obchodním vazbám na Kreml, měl totiž blízko k samotnému Putinovi. Podle Daily Mailu se sblížili díky společné vášni k bojovým sportům a vzniklo mezi nimi pevné přátelství. Další zdroje popisují, že Putin s Gološčapovem spolu často byli v masážní místnosti. Masérovy schopnosti prý pomohly Putinovi překonat akutní zranění zad, následně měl Putin svého přítele pověřit vedením státních společností.

Související obsah

"Zná mnoho Putinových tajemství a po léta byl klíčovou postavou v jeho kruhu," řekl podle deníku Daily Star jeden ze západních diplomatů, který dříve působil v Moskvě.

"Mezi Putinovými nejbližšími se dějí zajímavé věci. Jeho kuchař Jevgenij Prigožin velí vojákům na Ukrajině, zatímco jeho masér Konstantin Gološčapov opustil Rusko. Čelil totiž trestnímu řízení kvůli mnohamilionové zpronevěře v petrohradském Vodokanalu, mohl však odejít," upozornil na zvláštní skutečnost odborník na tajné služby Sergej Kanev.  

Související obsah

"V Kremlu přezdívají Gološčapovovi také Otec Padre, protože všude cituje Bibli a modlí se u každého sloupu. Jako skutečný patriot Ruska má Otec Padre řecký pas a nemovitosti v Itálii, Chorvatsku a Finsku," prozradil Sergej Kanev. Pro Západ by tak mohl být Gološčapov mocným spojencem, který by se mohl stát klíčem k mnoha užitečným informacím o ruském prezidentovi.

Podívejte se na video o zdravotním stavu Vladimira Putina:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz