Zahraničí

Výbuch a velký požár u Petrohradu. Explodovala část plynovodu

Obyvatele ruského Petrohradu v sobotu odpoledne překvapila nenadálá exploze a následný požár plynové přečerpávací stanice. Ohnivá koule byla vidět na kilometry daleko.

Strašidelně vyhlížející ohnivá koule narušila odpoledne obyvatelům Petrohradu. Obrovský výbuch na okraji ruského velkoměsta byl viditelný na kilometry daleko. Záběry se rychle rozšířily po ruských sociálních sítích.

Hlavním ohniskem je podle agentury TASS přečerpávací stanice zemního plynu v Leningradské oblasti v těsném sousedství Petrohradu. Rozsáhlý požár na stanici u města Vševoložsk hasí dva hasičské týmy a pomáhají jim také záchranáři. Údaje o možných zraněných či mrtvých zatím nejsou dostupné.

Výbuch a vzplanutí zemního plynu ve stanici podle dosavadních informací způsobil požár na úseku plynovodu mezi obcemi Berngardovka a Kovalev. Navzdory hrozivě vypadajícímu požáru podle úřadů nejsou obydlené oblasti ohněm nikam ohroženy. Plameny se navíc nešíří směrem k domům.

Související obsah

Hasiči k požáru vyjeli v půl třetí tamního času. "Po příjezdu na místo hasiči zjistili, že došlo k odtlakování a následnému požáru plynovodu. Podle předběžných informací nikdo při incidentu nezemřel," oznámilo ruské ministerstvo pro mimořádné události.

Nejde však o jedinou explozi, která v sobotu postihla Rusko. Na ostrově Sachalin na východním pobřeží Ruska vybuchl nad ránem obytný dům. Exploze způsobená únikem plynu zabila devět lidí, z toho čtyři děti, píše portál Mirror.

Na místě exploze na Sachalinu zasahuje kromě záchranářů také zhruba padesát dobrovolníků. Ti se v sutinách pokouší nalézt další možné přeživší. V hledání po přeživších záchranářům pomáhá vrtulník i dron.

TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz