Zahraničí

Zelenskyj prozradil, kolik už Rusové vypálili raket. Propaganda to schvaluje

Rusko už vypálilo od začátku války na Ukrajinu přes 4 700 raket. Potvrdil to ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. A terčem intenzivního ostřelování byl v neděli znovu východ Ukrajiny.

Zápalná munice. I tu používají Rusové při ostřelování ukrajinského území. Jen za neděli provedli několik stovek podobných úderů v Luhanské a Doněcké oblasti.

"I když s přicházející zimou ruských útoků ubývá, jejich intenzita je bohužel stále extrémně vysoká. V Luhansku bylo za celý den nahlášeno více než 400 útoků. Jsem vděčný všem vojákům, kteří drží pozice, a také těm, kteří pomáhají našim obranným silám," prohlásil ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Související obsah

Rusové zároveň stále útočí na kritickou infrastrukturu, aby odřízli Ukrajince od dodávek tepla, vody a elektřiny. Podle ruských televizních propagandistů jde o vyjádření svaté nenávisti vůči Ukrajincům. "Podněcování ke genocidě v ruské státní televizi je v plném proudu. Připouštějí, že Rusko bombarduje kritickou infrastrukturu Ukrajiny, aby civilistům způsobilo nesnesitelné podmínky života, a vyzývají k dalším úderům. Ruská státní propaganda v EU i jinde musí být zcela zakázána," uvedl ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba.

Právě kvůli propagandě ruské agrese a urážení ukrajinských uprchlíků byla z Německa vyhoštěna influencerka Julia Prochorovová. Německo navíc nabídlo Polsku, že mu dodá protiletadlové systémy Patriot, aby dokázalo bránit svůj vzdušný prostor před raketami, jako byla ta, která minulý týden dopadla na východě Polska a zabila dva lidi.

kdu, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz