Domácí

Na Havlíčkobrodsku utekl klokan. Zoufalý majitel prosí o pomoc s hledáním

Na Havlíčkobrodsku teď můžete v lesích na procházce kromě srnky nebo divokého prasete potkat i poskakujícího vačnatce. Utekl tam totiž klokan. Jeho majitel ho teď hledá a prosí o pomoc i veřejnost.

Klokaního uprchlíka nezastavila ani metr a půl vysoká překážka. Pan Adamec z Nového Dvora na Havlíčkobrodsku už skoro týden pročesává lesy v okolí. Klokan mezitím stihl doskákat do šest kilometrů vzdálené vesnice.

Klokan byl údajně naposledy viděn v Broumově Lhotě. Přitom doteď si u pana Adamce žil jako v peřince a k dispozici měl harém. Možná ale právě to byl důvod k útěku. Panu Adamcovi už zbyly jen dvě samičky. Samec jak kdyby chtěl před nimi utéct.

Pan Adamec teď jen doufá, že se mu ho podaří co nejdříve najít. Mrazy a sníh klokani zrovna nemají v lásce. "Až bude větší zima, tak si myslím, že by se mohl schovat k někomu na zahradu a tam by mě mohli zavolat a odchytil bych ho," doufá pan Adamec.

Související obsah

​Není to přitom poprvé. Panu Adamcovi, jinak skalnímu fanouškovi fotbalového klubu Bohemians, který má ve znaku právě klokana, už před pěti lety uprchli dva samci – Toník a Panenka. Pojmenoval je podle internacionála Antonína Panenky, který je kdysi dokonce sám pokřtil. Oba uprchlíci se ale tehdy sami po dvou dnech vrátili.

Čas od času uprchnou ze soukromých chovů nebo i zoologických zahrad různá a někdy i velmi exotická zvířata. V létě pobíhala po Jihlavě trojice zeber z tamní zoo. Legendou mezi útěkáři je ale panda červená, která si vysloužila přezdívku Kájínek.

kh, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz