Zahraničí

Rusové srovnali ukrajinskou porodnici se zemí, nepřežil jeden novorozenec

Ruské bombardování ukrajinské Záporožské oblasti v noci na středu si vyžádalo život jednoho novorozence. Rakety zasáhly areál nemocnice ve Vilňansku, srovnaly se zemí dvoupatrovou budovu porodnice.

Ruská armáda pokračuje v masivním bombardování Ukrajiny. V noci na středu útočila i na Záporožskou oblast, kterou sice Vladimir Putin před dvěma měsíci anektoval, většinu jejího území mají ale pod kontrolou ukrajinské síly.

Rakety zasáhly porodnici ve městě Vilňansk, píše The Guardian. "Ruský raketový útok zcela zničil dvoupatrovou budovu porodnice," uvedli tamní záchranáři s tím, že uvnitř byla rodící žena a lékař. "Novorozenec je po smrti, ženu a doktora jsme z trosek vyprostili," doplnili.

Související obsah

Gubernátor Záporožské oblasti Oleksandr Staruch označil Rusy v reakci na bombardování za "rasisty". "Ruská monstra poslala obrovské rakety na malou porodnici vilňanské nemocnice. Naše srdce naplnil smutek. Dítě, které se právě narodilo, hned zemřelo," napsal na telegramu.

Moskva stupňuje raketové útoky, protože se Ukrajincům od září úspěšně daří dobývat zpátky okupovaná území. Podle ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského kromě toho Putin vymyslel zvrácený plán, jak přes zimu pozabíjet miliony Ukrajinců.

Na Ukrajinu dopadlo už bezmála pět tisíc ruských raket:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz