Zajímavosti

Rybář chytil nepolapitelnou zlatou rybku. Je gigantická, bojoval s ní půl hodiny

Rybář chytil nepolapitelnou zlatou rybku. Je gigantická, bojoval s ní půl hodiny
Zlatá rybka Andyho Hacketta | Zdroj: Profimedia

Zlatou rybku vážící neskutečných 30 kilogramů chytil ve francouzském jezeře britský rybář. Podle dostupných informací by mělo jít o druhou největší rybu svého druhu, kterou se kdy podařilo z vody vytáhnout. "Mrkev", jak zlaté rybce lidé říkají, brázdí tamní vody už dvě dekády. Doposud ji ale nikdo nedokázal polapit.

Zlaté rybky běžně zdobí akvária i zahradní jezírka. O úlovek, který dokázal ve francouzské oblasti Champagne chytit rybář Andy Hackett, byste se ale v domácích podmínkách starali těžko. Hybrid kapra hladkého a koi kapra vážil úctyhodných 30 kilogramů, informuje The Guardian. Jde o jednu z největších ryb tohoto druhu na světě.

Nepolapitelná oranžová ryba, známá jako "mrkev", byla vysazena v oblasti jezer Bluewater Lakes ve Francii před 20 lety, aby udělala rybaření o něco zajímavější. V průběhu let se však ukázalo, že zlatá rybka je nepolapitelná.

Související obsah

​"Vždy jsem věděl, že ta mrkev někde je, ale doteď se mi ji nepodařilo chytit," neskrýval Andy Hackett nadšení. S rybou bojoval 25 minut, než ji dokázal z vody vylovit, uvedl portál Daily Mail.

Se zlatou rybkou se nejprve vyfotil a poté ji pustil zpět do jezera. "Chytit takovou rybu je úžasné, ale měl jsem velké štěstí," dodal. "Je ve výborném stavu a kondici. Gratuluji Andymu ke skvělému úlovku," pronesl manažer rybolovu Jason Cowler.

Rybáři vylovili z Dunaje obrovského sumce. Měřil téměř dva a půl metru: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz