Zahraničí

Velká ruská záhada: Putinův otec měl zemřít 10 let před jeho narozením

Velká ruská záhada: Putinův otec měl zemřít 10 let před jeho narozením
Ruský prezident Vladimir Putin | Zdroj: Profimedia

Otec ruského prezidenta Vladimira Putina zemřel ve druhé světové válce, když bránil Leningrad před vojsky nacistického Německa. Taková informace zazněla ve vysílání ruské televizní stanice První kanál. Problém je v tom, že Putin se narodil až o 10 let později, než se to mělo stát.

Putinův otec hrdinně padl v bitvě o Něvskou zátoku u tehdejšího Leningradu, když bránil vlast před nacistickým Německem. Ve vysílání Prvního kanálu o tom mluvil historik Alexej Korepanov, uvedla na twitteru ruská opoziční skupina SOTA.

Vladimir Spiridonovič Putin podle něj zemřel 17. listopadu 1941. "Zmiňoval to i sám prezident Vladimir Putin, že jeho otec přišel o život v Něvské zátoce, když sovětská vojska prolamovala linii nepřátelského obležení," vyprávěl Korepanov.

Související obsah

Je to však nesmyslná lež, jak upozornil ruský exilový list The Insider. Zejména proto, že jeho syn přišel na svět až 7. října 1952. Ve zmíněné bitvě otec šéfa Kremlu bojoval a utrpěl i rozsáhlá zranění levé holeně a chodidla, ale přežil. Ve skutečnosti naposledy vydechl až 2. srpna 1999.

Na webových stránkách Prvního kanálu už informace o smrti Putinova otce není k nalezení. Zmizela i ze záznamu pořadu, kde původně zazněla.

Putin přišel za vojáky s podezřelým kufříkem, zřejmě jaderným:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz