Krimi

Muž v Ostravě našel a odevzdal policii peněženku. Hrozí mu dva roky vězení

Jako poctivý nálezce se zdál být 27letý muž, který na služebně v Ostravě odevzdal objevenou peněženku. Policistům se však poté přihlásil majitel s tím, že v portmonce měl mít velký obnos peněz, ten tam však chyběl. Nálezce se poté přiznal, že si hotovost ponechal.

Ostravští policisté řešili za posledních pár dnů, jak sami uvádí, neobvyklý případ. Na služebnu za nimi totiž přišel muž, který odevzdal peněženku včetně dokladů, 500 korun a jednoho eura (přibližně 24 korun). Měl ji najít u benzinky v Ostravě-Porubě.

"Jen několik minut poté, co muž odešel, přišel na služebnu jiný muž, který nahlásil ztrátu peněženky, ve které byly jak osobní doklady, tak větší finanční částka, tedy kolem 3 000 korun a 375 eur," sdělila policejní mluvčí Eva Michalíková.

Související obsah

Podle dokladů policie zjistila, že právě on je majitelem nalezené peněženky, kterou odevzdal 27letý muž. "Policisté se případem začali ihned zabývat, zajistili kamerové záznamy, ze kterých byl patrný možný pachatel. Jak bylo zjištěno, muž, který odevzdal nalezenou peněženku, byl i s největší pravděpodobností podezřelou osobou," nastínila Michalíková.

Hlídka kontaktovala nálezce a dotyčný znovu dorazil na oddělení. Při výslechu měl nejprve říci, že chtěl peněženku odevzdat člověku, který ji mohl ztratit. Z místa však autem odjel.

"Do několika minut ji sice šel odevzdat na služebnu, ale před tím z peněženky vybral téměř všechny bankovky. Dále sdělil, že svého jednání lituje a po celou dobu měl špatné svědomí. Všechny peníze nakonec policistům odevzdal," doplnila Michalíková.

Dotyčný je nyní podezřelý z krádeže. V případě odsouzení může skončit až na dva roky ve vězení. "Znovu připomínáme, že každá věc někomu patří a má svého majitele. Proto upozorňujeme, že ponechání si nalezené věci je protiprávní a dle hodnoty věci může být i trestným činem," uzavřela Michalíková.

Mladík našel peněženku plnou peněz. Všechny je utratil a hrozí mu vězení (9/2022):

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz