Domácí

Do hospod míří chytrý výčep. Zkontroluje teplotu a změří spotřebu

Na základě moderních technologií a sběru dat by hospody měly do budoucna disponovat šetrnějšími výčepy. Týká se to desítek tisíc restaurací po celém Česku. Na cenách pro koncového zákazníka se to pravděpodobně neprojeví. Díky takzvanému chytrému výčepu by ale restauratéři měli snížit náklady na energie až o 30 procent.

V jedné z pražských restaurací už takzvaný chytrý výčep funguje. Jediný, kdo o tom ví, jsou výčepní. Pro zákazníky se nic nemění. "Zákazník nic nepozná, žádná omezení tam nejsou. Všechno v pořádku funguje," tvrdí výčepní Jiří.

Chytrý výčep spočívá v senzorech, které měří například teplotu piva nebo energetickou spotřebu. Na základě sběru těchto dat mají být do budoucna vyvíjené nové a šetrnější výčepy. Provozovatelům restaurací by to mohlo v rámci čepování piva ušetřit až 30 procent výdajů za energie.

"Senzory sbírají údaje od tepla, průtoku a spotřeby elektrické energie až po vlhkost a teplotu v místnosti," vysvětluje výzkumník Alex Lazarov z ČVUT.

Související obsah

Senzory teď fungují v desítkách hospod napříč republikou a sledovat jejich spotřebu budou následující rok. Důvodem je právě to, aby do hospod zamířily výčepy, které budou energeticky šetrnější, a hospodští tak neměli kvůli rostoucím cenám problém své provozovny udržet v chodu.

"Už teď se provozovatelé potýkají s vysokými náklady. Hospodští očekávají další růst výdajů na energie i do budoucna. Někdo to štěstí měl se smlouvou, ale třetina trhu to štěstí neměla. Čeká je nárůst zejména v lednu a únoru," říká člen představenstva Asociace malých a středních podniků a živnostníků a majitel restaurace Luboš Kastner.

Vysoká inflace se už projevila i na cenách piva v průměru o jednu až dvě koruny, a to jak u čepovaného, tak i lahvového piva. Někteří ekonomové odhadují, že znovu podraží i příští rok.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz