Domácí

V Česku sílí chřipková epidemie. Některé nemocnice zakazují návštěvy

Epidemie respiračních onemocnění nepolevuje, počty nemocných rostou například na Karlovarsku. V kraji už nemocnice omezily nebo zakázaly návštěvy.

Nejvyšší výskyt onemocnění je především u malých dětí do pěti let. Nemocnice v Karlových Varech má plně obsazené dětské oddělení. Počet nemocných ale roste i u dospělých. Nemocnice v Karlových Varech a v Chebu proto do odvolání zakázaly návštěvy. Kvůli epidemii je omezila také nemocnice v Sokolově, a to na interním a dětském oddělení.

"S ohledem na zhoršující se epidemiologickou situaci jsme přistoupili k zákazu návštěv. Pochopitelně jsou tam výjimky," uvedla Markéta Singerová, mluvčí Karlovarské krajské nemocnice. Výjimky platí především pro dětské pacienty, pacienty v terminálním stádiu, nebo doprovod u porodu.

Související obsah

Hlavním důvodem je ochrana hospitalizovaných pacientů i nemocničního personálu. Řada zaměstnanců je totiž také nemocná nebo se stará o nemocné děti. To komplikuje provoz jednotlivých oddělení.

"Vždy je pochopitelně možnost se domluvit s ošetřujícím lékařem je-li potřeba nebo prospěje-li to stavu pacienta, tak ošetřující lékař tu návštěvu za určitých podmínek umožní," dodala Singerová.

V případě mimořádné návštěvy musí mít lidé nasazený respirátor a nemít žádné příznaky respiračních onemocnění. Jak dlouho bude zákaz návštěv platit, závisí na vývoji epidemiologické situace.

Od středy platí zákaz návštěv také ve Fakultní nemocnici Brno, na pracoviště dětské nemocnice a dětská oddělení mohou jen zákonní zástupci během návštěvních hodin. Až do odvolání vyhlásila zákaz návštěv Nemocnice Tábor.  

niká, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz