Prezidentské volby 2023

Velký dotazník pro kandidáty na prezidenta: Pro každého 41 otázek

Všech devět kandidátů na Hrad uznaných ministerstvem vnitra oslovila redakce TN.cz se sadou několika desítek otázek. Šéf ČMKOS Josef Středula ale týden před volbami svoji kandidaturu vzdal. Tento článek slouží jako rozcestník pro odpovědi jednotlivých kandidátů.

Celkem 41 otázek zodpovídali prezidentští kandidáti v dotaznících pro TN.cz. Politických a ekonomických názorů, toho, na co se po zvolení chtějí zaměřit či organizace na Hradě se týkalo prvních 21 otázek.

Dalších 10 otázek se týkalo majetku. Kandidáti například odpovídali, s kolika penězi si vystačí na měsíc či jaké jsou jejich úspory. Šest otázek se týkalo rodiny a osobního života, další čtyři otázky sloužily na ujasnění zdravotního stavu.

Otázky redakce kandidátům zaslala 28. listopadu, termín pro zodpovězení byl 5. prosince. Jako první odpovědi zaslal poslanec Jaroslav Bašta (SPD), a to 2. prosince. Následoval lékař Tomáš Zima 3. prosince. Termín stihli ještě senátor Marek Hilšer (nez.) a generál ve výslužbě Petr Pavel.

S dvoudenním zpožděním zaslali odpovědi ekonomka Danuše Nerudová a senátor Pavel Fischer (nez.). Poslanec Andrej Babiš (ANO) zareagoval 19. prosince, o den později podnikatel Karel Diviš, ten ale otázky obdržel až 13. prosince, kdy Nejvyšší správní soud uznal jeho odvolání a zařadil jej do souboje o Hrad.

První kolo prezidentských voleb se uskuteční 13. a 14. ledna, případné druhé kolo pak 27. a 28. ledna. Všechny články TN.cz k volbám a další informace najde zde.

Zde najdete odpovědi jednotlivých kandidátů:

Související obsah

Související obsah

Související obsah

Související obsah

Související obsah

Související obsah

Související obsah

Související obsah

Přehled kandidátů na prezidenta:

Kandidáti na prezidenta | Zdroj: TN.cz

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz