Domácí

Tragická nehoda v Ostravě. Při srážce auta s vlakem zemřely dvě děti

Tragická nehoda v Ostravě. Při srážce auta s vlakem zemřely dvě děti
Při nehodě zemřely dvě děti | Zdroj: Policie ČR

Smrtí dvou dětí skončila nehoda v Ostravě. Na železničním přejezdu se srazilo auto s vlakem. Provoz na trati mezi Ostravou a Opavou byl po několika hodinách obnoven.

Událost se stala v sobotu kolem desáté hodiny dopoledne. "Dle dostupných informací vjelo v Ostravě-Třebovicích auto na železniční přejezd. Došlo ke srážce s vlakem," informovala policejní mluvčí Soňa Štětínská.

Při nehodě zemřely dvě děti, které cestovaly v autě. "Na místě jsme měli čtyři pozemní posádky a vrtulník. Měli jsme v péči tři pacienty. 42letého muže s lehkým zraněním, který byl při vědomí, jsme převezli do nemocnice. Dvě nezletilé děti, chlapec a dívka, byly z auta vyproštěny bez známek života. Děti zdravotníci resuscitovali několik desítek minut, neúspěšně. Na místě zemřely," řekl TN.cz mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Související obsah

Tragédie se měla odehrát na železničním přejezdu zabezpečeném světelnou výstražnou signalizací bez závor. "Předběžně byly škody na vlaku odhadnuty na 100 000 korun a na osobním automobilu na 200 000 korun. Inspekce zahájila vlastní šetření této mimořádné události včetně zpracování závěrečné zprávy," sdělil mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému (IZS). Okolnosti nehody zjišťují policisté. Provoz na trati mezi Ostravou a Opavou byl na několik hodin přerušený.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz