Domácí

Každý může udělat chybu. Všichni ji obrátili proti mně, tvrdí Babiš

Kandidát na prezidenta Andrej Babiš (ANO) v pondělí večer vystoupil v rozhovoru pro televizi Nova, ve kterém zodpovídal dotazy nejen moderátorky Báry Divišové, ale i voličů. Svůj výrok o tom, že by Česko nepomohlo Polsku v případě napadení, označil za chybu, kterou proti němu všichni obrátili. Prozradil také například, jak by postupoval v případě prohry v prezidentských volbách.

Andrej Babiš, jeden z prezidentských kandidátů, vystoupil v pondělí večer v Televizních novinách. Na začátku rozhovoru se téma stočilo k Babišově nedělnímu výroku o pomoci Polsku, pokud by bylo napadeno. Odmítá, že by se v debatě na České televizi jednalo o diplomatický přešlap.

"Závazky za naší vlády jsme vždycky plnili. Pokud by došlo k té katastrofě, tak bychom jim (Polsku, pozn. red.) samozřejmě pomohli. Psal jsem polskému premiérovi. Všichni to samozřejmě využili proti mně. Každý může udělat chybu," řekl Babiš.

Související obsah

Televize Nova se rozhodla dát prostor i divákům, kteří Babišovi položili dotazy. Kandidát tak dostal například otázku na pravidla udělování milosti. "Myslím, že není důvod je udělovat. Věřím naší justici," odpověděl Babiš a zmínil kauzu Čapí hnízdo. Pokud by zvítězil, všichni z jeho týmu na Hradě by měli bezpečnostní prověrku.

Vztahy s nedemokratickými zeměmi

Na další dotaz Babiš odvětil, že o zvýšení prestiže České republiky by se zasloužil tím, že by aktivně rozvíjel ekonomickou diplomacii. "Pomáhal bych našim firmám prodávat zboží mimo Evropu. Chtěl bych jim pomoci v Asii a Africe," řekl Babiš.

​Připustil, že ekonomickou diplomacii by chtěl rozvíjet i s nedemokratickými zeměmi. Jako příklad jmenoval Thajsko a Vietnam. "Samozřejmě, jsou nedemokratické. Thajsko je království, Vietnam... Tam mají taky nějaký režim," prohlásil Babiš.

Související obsah

Téma se stočilo i k Číně. "Čína má problém s lidskými právy, ale určitě tam všichni dělají byznys. Náš byznys je špatný. Choval bych se úplně stejně jako lídři Evropské unie a Spojených států," objasnil svůj postoj ohledně vztahů s Čínou.

Na dotaz, co bude dělat, pokud prezidentské volby prohraje, odpověděl: "Nic, zůstávám předsedou hnutí. Říkal jsem pětikoalici, že pokud se mě chce zbavit, ať mě doporučí na Hrad." Dodal, že v případě neúspěchu v boji o Hrad, by usiloval o vítězství v příštích volbách do Poslanecké sněmovny.

​V úterý v osm hodin večer proběhne na Nově a TN Live rozhovor s druhým kandidátem na prezidenta Petrem Pavlem. Ve čtvrtek pak diváky čeká poslední televizní debata, které se zúčastní oba kandidáti. 

Volební vysílání TV Nova

Pondělí 23. ledna
20:00 Rozhovor s Andrejem Babišem, TV Nova a TN Live
Úterý 24. ledna
20:00 Rozhovor s Petrem Pavlem, TV Nova a TN Live
Oba rozhovory s prezidentskými kandidáty budou překládány do znakového jazyka
Čtvrtek 26. ledna
20:00 Poslední televizní debata prezidentských kandidátů, TV Nova a TN Live
18:00 TN Live nabídne speciální vysílání s příjezdy kandidátů do budovy TV Nova
, bude možné sledovat i na sociálních sítích Facebook a YouTube
Debata prezidentských kandidátů bude překládána do znakového jazyka
Pátek 27. ledna
5:55 Snídaně – speciál o volbách, TV Nova a TN Live
14:00 Otevření volebních místností, TV Nova a TN Live
Sobota 28. ledna
13:00 Kontinuální vysílání k výsledkům voleb, TV Nova
13:00 Kontinuální vysílání s vlastním obsahem, TN Live
Neděle 29. ledna
20:00 Rozhovor s budoucím prezidentem, TV Nova a TN Live
Rozhovor s budoucím prezidentem bude překládán do znakového jazyka

​Oba prezidentští kandidáti před druhým kolem vsadili na kontaktní kampaň:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz